INTROL sp. z o.o. ? Pierwszy na świecie kalibrator Fieldbus

Na całym świecie gwałtownie rośnie liczba instalacji Fieldbus. Sam rynek systemów Fieldbus jest duży, ale spośród wszystkich dostępnych wyróżniają się dwa systemy: Foundation Fieldbus oraz Profibus.

Choć przetworniki (ciśnienia, temperatury) Fieldbus reprezentują bardzo zaawansowaną technologię, wciąż istnieje potrzeba ich kalibracji. Rozwiązaniem odpowiadającym na tę potrzebę jest nowy kalibrator MC5 Fieldbus firmy Beamex.

MC5 to pierwszy na świecie kalibrator Fieldbus, który można wykorzystywać do kalibracji przetworników w technologii Foundation Fieldbus H1 lub Profibus PA.

Kalibrator MC5 Fieldbus to połączenie wielofunkcyjnego kalibratora oraz konfiguratora Fieldbus. MC5 to zwarte, łatwe w użyciu urządzenie kalibracyjne do pracy na obiekcie, które oferuje szeroki zakres funkcjonalności. Kalibrowanie przetworników Fieldbus za pomocą MC5 wymaga obecności tylko jednej osoby, zaś wyniki kalibracji są automatycznie dokumentowane.

MC5 to wielofunkcyjny kalibrator dokumentujący, który zawiera wszelkie potrzebne funkcje w jednym urządzeniu, ma wielojęzyczne menu (w tym w języku polskim). Standardowo dostarczany jest z kompletem świadectw wzorcowania z laboratorium akredytowanego. Ma zdolność kalibracji sygnałów dotyczących ciśnienia, temperatury, parametrów elektrycznych oraz częstotliwości. MC5 obsługuje także komunikację w protokole HART?.

www.introl.pl