ASTOR sp. z o.o. ? ArchestrA Bulk Import Utility

ArchestrA Bulk Import Utility 1.0. to narzędzie stworzone na bazie technologii ArchestrA. Ma ono w założeniu ułatwiać i przyspieszać tworzenie jednolitej platformy produkcyjnej w przedsiębiorstwie, opartej na oprogramowaniu Industrial Application Server.

 Generalną funkcją tego produktu jest automatyzacja tworzenia szablonu oraz instancji obiektów na bazie danych zapisanych w pliku CSV, XML lub plikach aplikacji wizualizacyjnej InTouch. Funkcję tę można wykorzystać zarówno w procesie migracji systemów SCADA (takich jak Wonderware InTouch, a w przyszłości także innych, m.in. WinCC czy iFix) do nadrzędnego systemu Industrial Application Server, jak również do automatycznego tworzenia aplikacji Industrial Application Server na bazie danych wyeksportowanych z przemysłowych baz danych, systemów MES oraz narzędzi do programowania sterowników.

Przykładowo, korzystając z Bulk Import Utility można wyeksportować konfigurację zmiennych z oprogramowania narzędziowego do programowania sterowników PLC Proficy Machine Edition do pliku .csv i na bazie takiego pliku stworzyć aplikację w Industrial Application Server. Narzędzie to mapuje zmienne z pliku definicji zmiennych, pozwala na podstawie pewnych kryteriów automatycznie zbudować model hierarchiczny w Industrial Application Server.

Nowy produkt, dostępny bezpłatnie przy zakupie licencji development oprogramowania Wonderware oraz Industrial Application Server 2.1 Patch 01 (lub wersji wyższej), umożliwia użytkownikom systemów Wonderware stworzenie zintegrowanego systemu informatycznego na terenie przedsiębiorstwa stosunkowo niskim nakładem kosztów, czasu i wysiłku firmowych specjalistów i projektantów.

www.astor.com.pl