Inteligentne ograniczniki przepięć do ochrony obwodów AKP

Znana rodzina ograniczników PLUGTRAB wypełniająca najwyższe wymagania norm powiększyła swoją gałąź inteligentnych ograniczników przepięć.

Znana rodzina ograniczników PLUGTRAB wypełniająca najwyższe wymagania norm powiększyła swoją gałąź inteligentnych ograniczników przepięć. Ograniczniki PT-IQ.. monitorują na bieżąco każdy z torów ochrony i wystawiają raport o swoim stanie.

Zielona dioda LED na czole wkładki informuje o pracy bez zakłóceń, czerwona o uszkodzeniu, żółta o osiągnięciu stanu granicznego.

Dzięki zastosowaniu specjalnego złącza w szynie instalacyjnej możliwy jest łatwy i szybki montaż wielu ograniczników obok siebie bez niebezpieczeństwa pomyłki lub przerwy. Złącza te zapewniają zasilanie jaki i komunikację z kontrolerem, który wystawia podwójnym stykiem przełącznym informacje do systemu o stanach zestawu.

Jeden kontroler obsługuje do 28 ograniczników przepięć. Dla oszczędności energii możliwe jest wyłączenie świecenia zielonych diod. Widoczne są wtedy tylko stany graniczne jak i uszkodzenia ograniczników.

Tak, jak cała rodzina, nowe ograniczniki PT-IQ posiadają wiele korzystnych właściwości, jak możliwość bezprzerwowego i bezimpedancyjnego włączania i wyłączania wtyków, bezpieczne zestawianie wtyków z podstawkami dzięki specjalnym kluczom kodowym czy też małą zajętość miejsca na szynie montażowej w przeliczeniu na jeden chroniony tor.

www.phoenixcontact.pl