Honeywell zmierza ku systemom bezprzewodowym

  Firma Honeywell Process Solutions zaprezentowała swoją najnowszą strategię rozwoju, w której widać wyraźny kierunek ku bezprzewodowym systemom sterowania.
  Plany Honeywell obejmują pełny zakres urządzeń ? od urządzeń terenowych, przez urządzenia kontrolne, systemy utrzymania ruchu, po zarządzanie dostawami. Firma pracuje nad kilkoma nowymi urządzeniami, które będą wykorzystywać różne technologie bezprzewodowe ? od tych już wielokrotnie wdrażanych, po zupełnie nowe. Inżynierowie pracujący nad tymi rozwiązaniami skupią się przede wszystkim na bezpieczeństwie, niezawodności, oszczędności energii i zgodności z innymi systemami.
  Bezprzewodowe urządzenia Honeywell drugiej generacji mają działać
  na jednych bateriach 10 lat i być zgodne z infrastrukturą IEEE 802.11 WLAN, dzięki czemu będą mogły współpracować z istniejącymi bezprzewodowymi urządzeniami HMI.
  Dzięki współpracy Honeywell z firmami: Dresser, Endress+Hauser, Flowserve, Krohne, Aerocomm, Cambridge Consultants, Cirronet, LS Research, Omnex Control Systems i Yokogawa urządzenia tych producentów będą mogły komunikować się z nowymi produktami Honeywell.
  Działania firmy wskazują, że postrzega ona bezprzewodową technologię jako wielki skok w rozwoju systemów automatyki.
  Źródło: automatyka.pl