HANNOVER MESSE 2010: Nowy impuls do wzrostu koniunktury

Targi HANNOVER MESSE 2010 dały silny impuls do wzrostu i poprawy koniunktury ? w najbliższych miesiącach ten pozytywny wpływ będzie odczuwalny dla firm z różnych sektorów przemysłu. Wystawcy w optymizmem patrzą w przyszłość. ? Ponieważ nastroje na HANNOVER MESSE odzwierciedlają aktualną sytuację w przemyśle, więc możemy powiedzieć, że jest ona coraz lepsza ? powiedział dr Wolfram von Fritsch, prezes zarządu Deutsche Messe.
Utrudnienia w ruchu lotniczym na świecie nie pozostały bez wpływu na przebieg imprezy. Organizatorzy zareagowali niezwłocznie na tę niespodziewaną sytuację i zorganizowali transport zastępczy. Kilkuset wystawców z całej Europy zostało przywiezionych do Hanoweru specjalnymi busami. Ponad 150 osób z Turcji zdecydowało się na trwającą ponad 50 godzin podróż autobusem, by ich stoiska na targach nie stały puste. Jeden z wystawców z Nowej Zelandii jechał na HANNOVER MESSE aż 134 godziny. Jednak ze względu na  wstrzymane wyloty ponad 300 wystawców nie dojechało do Hanoweru ? problem ten dotknął głównie firmy z Azji i Ameryki.
Spośród zwiedzających z zagranicy w tym roku ze względu na utrudnienia komunikacyjne najwięcej gości przyjechało z krajów ościennych Niemiec. Liczba osób z Holandii była większa niż w rekordowym roku 2008, kolejne państwa w rankingu to: Dania, Austria, Francja, Szwajcaria i Polska.
Kluczowymi obszarami tematycznymi tegorocznych targów były: automatyka przemysłowa, technologie w energetyce, dostawy na potrzeby przemysłu oraz usługi branżowe. W sumie w ramach targów zaprezentowano ponad 4 tysiące innowacji.
HANNOVER MESSE 2011 odbędą się w dniach 4?8 kwietnia. W ramach imprezy zorganizowane zostanie 13 wiodących targów branżowych; stoiska, kongresy i wydarzenia specjalne zajmą cały obszar terenów wystawienniczych w Hanowerze. Do dziewięciu wystaw tegorocznych ? Industrial Automation, Energy, Power Plant Technology, MobiliTec, Digital Factory, Industrial Supply, CoilTechnica, MicroNanoTec oraz Research & Technology ? dojdą cztery kolejne ważne wydarzenia branżowe: Motion, Drive & Automation, Wind, SurfaceTechnology oraz ComVac.
Tematyka HANNOVER MESSE 2011 obejmie wszystkie etapy produkcji i dostaw: od  automatyki przemysłowej przez technologie napędów, technologie płynów i   sprężonego powietrza, mikro- i nanotechnologie, energetykę, budowę elektrowni oraz elektromobilność po dostawy, usługi i oprogramowanie dla przemysłu. www.hannovermesse.de