ITM Polska 2010

W czerwcu w Poznaniu po raz osiemdziesiąty trzeci odbędą się targi Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2010 ? ekspozycja zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu. ITM Polska umożliwi ukazanie poszczególnych etapów tworzenia nowoczesnego produktu ? od koncepcji i projektu poprzez różnorodne etapy procesu: obróbkę skrawaniem, odlewnictwo, spawalnictwo, lakiernictwo, transport, aż do efektu finalnego.
By polepszyć komfort zwiedzania, organizatorzy targów ITM Polska 2010 planują zmianę formuły obsługi zwiedzających. Przy zakupie biletu wstępu otrzymają voucher na poczęstunek w przestrzeniach służących wypoczynkowi oraz komfortowym rozmowom biznesowym.
Targom ITM Polska towarzyszyć będą wydarzenia specjalne. Będzie to współorganizowany przez redakcjęczasopisma ?Lakiernictwo Przemysłowe? oraz MTP Poligon Umiejętności (SURFEX). W jego ramach odbywać się będą zarówno warsztaty oraz pokazy zastosowania urządzeń w praktyce, jak i wykłady prowadzone przez specjalistów z branży. Odbywająca się po raz szósty Akademia Spawania (WELDING) przybierze formę warsztatów spawalniczych, podczas których wystawcy na specjalnej przestrzeni prezentacyjnej będą mieli możliwość zaprezentowania najnowszych produktów i technologii. W programie znajdzie się kolejne, VIII Forum Inżynierskie organizowane wspólnie z Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.
W ramach ITM Polska zorganizowany będzie także Park Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów (HAPE), Innowacyjność w praktyce ? wykład oraz wycieczka po terenie ekspozycji Salonu MACH-TOOL, Park Odlewnictwa (METALFORUM) oraz Konwencja ?Transport Szynowy XXI wieku dla Polski? (TRANSPORTA).
W ramach Salonu Nauki dla Gospodarki organizowane jest Centrum Doradztwa INNOWACJE DLA BIZNESU. To miejsce, gdzie przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje zapotrzebowania na innowacyjne rozwiązania i poszukać porady. Wystarczy zarejestrować swój problem. Centrum obsługiwane jest przez pracowników Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji im. Adama Mickiewicza, którzy poszukują  partnerów do rozmowy i umawiają spotkania w czasie targów. www.mtp.pl