Darowizna GE dla uczelni

    W ramach współpracy z uczelniami wyższymi firma GE darowała oprogramowania GateCycle (służące do modelowania bilansu cieplnego elektrowni) Politechnice Warszawskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wartość darowanego oprogramowania to prawie 147 tys. dolarów. Aplikacja GateCycle będzie wykorzystywana do celów edukacyjnych.
    Oprogramowanie GateCycle firmy GE to cenne narzędzie dla studentów, pozwalające na skuteczną naukę modelowania elektrowni oraz identyfikowania problemów w systemach energetycznych. Oprogramowanie pomaga studentom w rozwijaniu umiejętności i wiedzy technicznej, które są kluczowe dla przyszłego rozwoju zawodowego w branży energetycznej.
    Pierwsza darowizna najnowszej wersji oprogramowania obejmowała pięć licencji sieciowych i została dokonana podczas ceremonii, która odbyła się 30 marca na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Druga darowizna została dokonana podczas spotkania Ziemowita Iwańskiego z Profesorem Piotrem Tomczykiem, Dziekanem Wydziału Energetyki i Paliw AGH, w trakcie którego studentom Wydziału Energetyki i Paliw zostały wręczone dwie licencje.
    Aplikacja GateCycle umożliwia projektowanie i analizę działania elektrowni parowo-gazowych, elektrowni opalanych paliwami kopalnymi, elektrowni jądrowych, systemów kogeneracyjnych, elektrociepłowni, instalacji wykorzystujących zaawansowane turbiny gazowe, a także wielu innych systemów energetycznych. Ponieważ program GateCycle jest wykorzystywany przez GE, przedsiębiorstwa projektowe, przedsiębiorstwa energetyczne oraz jednostki badawczo-rozwojowe, opinie użytkowników pozwalają na jego ciągłe ulepszanie. Możliwości oprogramowania w zakresie projektowania i optymalizacji procesów i urządzeń mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności istniejących lub nowo projektowanych elektrowni.
    ? Jako globalna korporacja troszczymy się o kraje, w których prowadzimy działalność, o ich wzrost gospodarczy oraz rozwój infrastruktury ? stwierdził Ziemowit Iwanski, Dyrektor Wykonawczy GE Energy w Polsce. ? Nasza współpraca z Politechniką Warszawską oraz Akademią Górniczo-Hutniczą pozwala nam wspólnie inwestować w następne pokolenia polskich specjalistów z zakresu energetyki. www.ge.com