frostTHERM-ATs: innowacyjny termostat przeciwzamrożeniowy

Wysoki stopień ochrony, wykorzystanie najnowszej technologii podłączeń elektrycznych oraz ochrona przed mrozem dużych układów wentylujących to najbardziej widoczne cechy nowego termostatu frostTHERM-ATs firmy JUMO. Dzięki monitorowaniu temperatury nawiewanego powietrza termostat zabezpiecza nagrzewnice wodne stosowane w systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
 
Termostat przeciwzamrożeniowy może być montowany zarówno na przewodach jak i na ścianie. Dodatkowa wersja jest przystosowana do instalacji na szynie DIN. Sprawdzona przez JUMO technologia zacisków "Push-In?" ułatwia podłączenia elektryczne – kable przyłączeniowe są po prostu wciskane do oporu do listwy zaciskowej.

Do uzyskania bezpiecznych podłączeń elektrycznych nie są konieczne żadne narzędzia czy tulejki oznacznikowe. Dzięki temu, w porównaniu do konwencjonalnych zacisków śrubowych, koszt i czas podłączenia został znacząco zredukowany.

Technologia zacisków "Push-In?" dopuszcza obciążenie 16 A przy 230 V. Ponieważ nie jest wymagany stycznik koszty instalacji są mniejsze.
Termostat frostTHERM występuje w dwóch wariantach: z monitorem temperatury bezpieczeństwa (reset automatyczny) oraz z ogranicznikiem temperatury bezpieczeństwa (wymagany reset manualny).

Dostępne wersje termostatu frostTHERM-AT mają kapilary o dlugościach 3000 mm, 6000 mm oraz 12 000 mm. Wersja z kapilarą o długości 12 000 mm umożliwia zabezpieczenie układów wentylujących o dużych przekrojach poprzecznych przy użyciu tylko jednego termostatu przeciwzamrożeniowego.

Obudowa o wysokim stopniu ochrony IP65 umożliwia użytek zewnętrzny termostatu. System zacisków Push-In? to opatentowana technologia firmy Weidmüller Interface GmbH & Co. KG.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.jumo.net