Precyzyjna kontrola 360° dookoła produktów cylindrycznych

We wszystkich branżach wiele produktów podczas kontroli jakości i identyfikacji wymaga całkowitego i precyzyjnego odczytu powierzchni cylindrycznych. Na przykład butelki, puszki i ampułki muszą być sprawdzane jednocześnie pod kątem wielu cech w odcieniach czarno-białych i w kolorze. Dotyczy to etykiet, napisów, grafik, kodów, zawartości i wielu innych cech, które trzeba dokładnie jednocześnie odczytać, sprawdzić i udokumentować. Poszukiwania rozwiązania tych kompleksowych zadań kontroli kończyły się dotychczas często niepowodzeniem ze względu na konieczny do tego i czasochłonny nakład prac związany z mechaniką oraz techniką sterowania, a także z powodu wysokich kosztów.

Nowa wersja systemu kontroli 360° OmniView? 5.0 zapewnia teraz wiele nowych możliwości odnajdywania cech. Również w kolorze i z kamerami o wysokiej rozdzielczości pięciu mega pikseli. Ten system wizyjny umożliwia na przykład nadzwyczaj precyzyjną kontrolę i sprawdzenie bezpośrednio na linii produkcyjnej butelek na wino i sok, konserw, fiolek oraz innych opakowań cylindrycznych. W przypadku stosowania Windows? 7 (z komputerem 64-bitowym), system OmniView jest w stanie precyzyjnie skontrolować do 1200 części na minutę, bez spowalniania bieżącej pracy linii pakujących i rozlewających.

Dzięki wczesnemu wykrywaniu błędów można zoptymalizować procesy produkcji. Jest to ważny krok w kierunku uniknięcia zwrotów i powoduje wzmocnienie wizerunku rynkowego. Całkowicie pewne odczytywanie etykiet i kodów umożliwia dokładne śledzenie w całym łańcuchu dostaw. Niepotrzebne są kontrole ręczne. System pracuje z czterema kamerami zainstalowanymi wokół taśmy transportowej, które jednocześnie obejmują produkt ze wszystkich stron. Poszczególne obrazy zostają odwzorowane za pomocą specjalnej obróbki obrazu w modelu 3D, a następnie zostają sprawdzone przy użyciu biblioteki oprogramowania Cognex VisionPro?. Dodatkową piątą kamerę można zastosować na przykład do sprawdzenia bezbłędnej zgodności pokrywki lub zakrętki z etykietą opakowania.

Dzięki bardzo precyzyjnemu rozpoznawaniu kolorów, OmniView 5.0 umożliwia dokładne sprawdzenie kolorowych logotypów oraz dokładne porównanie koloru pokrywki, etykiety i zawartości butelki na liniach produkcyjnych. Ten system wizyjny posiada złącze GigE. Personel obsługujący maszyny może śledzić wyniki na wyświetlaczu.

Dzięki zastosowaniu kamer o rozdzielczości do pięciu mega pikseli, OmniView może wykonać dokładne kontrole na liniach produkcyjnych. Wyższa rozdzielczość do 5 mega pikseli umożliwia na przykład szczegółową kontrolę cienkich butelek za pomocą jednego obrazu. Małe kody Data Matrix nadrukowane na niewielkiej powierzchni są odczytywane jednoznacznie.

Producenci i dostawcy, na przykład branża spożywcza, napojów, opakowań i farmaceutyczna, mogą dzięki OmniView uniknąć w niedrogi sposób wielu źródeł błędów, spełnić nowe normy bezpieczeństwa, a także poprawić jakość produktów i wydajność.

Zakres dostawy obejmuje:
?    oprogramowanie użytkowe OmniView z gotowym interfejsem użytkownika
?    narzędzia wizyjne Cognex VisionPro do sprawdzania i identyfikacji
?    zestaw płytek kalibracyjnych do wizualizacji 3D
?    Kamery: zestaw czterech lub pięciu kamer, kolorowych lub monochromatycznych.

www.cognex.com/omniview