ETO Magnetic rozwija działalność we Wrocławiu

    Firma podjęła decyzję o budowie nowych hal produkcyjnych oraz centrum badawczo?rozwojowego i konstrukcyjnego. Wartość inwestycji wyniesie ok. 30 mln euro. W związku z inwestycjami w rozwój działalności ETO Magnetic planuje wzrost zatrudnienia o kolejnych 450 osób. W ten sposób firma będzie zatrudniać 600 pracowników. W zakładzie znajdą zatrudnienie zarówno inżynierowie, jak również elektromonterzy, monterzy i osoby niewykwalifikowane, które zostaną odpowiednio przeszkolone i przygotowane do wykonywania czynności produkcyjnych.
    ETO Magnetic sp. z o.o. jest firmą produkcyjną, specjalizującą się w wytwarzaniu komponentów elektromagnetycznych. Wchodzi ona w skład niemieckiej grupy ETO Magnetic, mającej 6 zakładów zlokalizowanych w Niemczech, USA oraz Chinach. Polski zakład, mieszczący się we Wrocławiu, rozpoczął działalność produkcyjną w 2001 r. Specjalizuje się on w wytwarzaniu elektromagnesów, znajdujących zastosowanie w systemach bezpieczeństwa w pojazdach oraz w szeroko rozumianej budowie maszyn.
    ETO Magnetic jest producentem wielkoseryjnym i masowym, a jego wyroby trafiają do dużych światowych koncernów z branży motoryzacyjnej i urządzeń wytwórczych. Głównymi klientami wrocławskiego oddziału są obecnie między innymi: WABCO, Bosch Rexroth oraz Eaton.