Emulate 3D

Platforma Emulate3D to narzędzie do tworzenia i testowania wirtualnych modeli systemów automatyki. Możliwe jest utworzenie dokładnych modeli linii produkcyjnych i wykonanie wirtualnych testów przed stworzeniem fizycznych układów sterowania. W efekcie producenci i integratorzy mogą rozwijać projekty maszyn, oraz systemy sterowania, bez ponoszenia wcześniejszych kosztów ich produkcji, poprawek czy rzeczywistego testowania. Umożliwia to tworzenie bezpiecznych, redukujących koszty i nie wpływających na aktualny proces produkcyjny szkoleń dla operatorów, które pozwolą zminimalizować liczbę potencjalnych błędów popełnianych podczas obsługi maszyn.

Emulate3D to narzędzie w którym możesz statyczne lub dynamiczne modele maszyn zaimportowane z pliku CAD połączyć z logiką sterowników, w celu stworzenia „cyfrowego bliźniaka” maszyn. Sprawdź przepustowość, zidentyfikuj wąskie gardła, odpowiednio dobierz zasoby i przeanalizuj odpowiedź układu na zmiany operacyjne.

Modelowanie obiektu składa się z początkowej fazy budowy obiektu, po której następuje weryfikacja i walidacja, aby upewnić się, że model jest nie tylko dokładny, ale także spełnia założenia określonego celu. Utworzony model może zostać wykorzystany do wielu celów takich jak demonstracja, symulacja i szkolenia oraz wprowadzanie usprawnień. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów wynikających z zminimalizowania czasu wdrażania, oraz testowania maszyny.

Oprogramowanie Emulate3D zostało zaprojektowane, aby spełnić wymagania inżynierów współpracujących z szeroką gamą linii produkcyjnych, bez względu na stopień zautomatyzowania, wliczając magazynowanie, dystrybucję, produkcję i przeładunek materiałów.