Elmark Automatyka sp. z o.o. ? MOXA EM-1240

EM-1240 to przemysłowy komputerek jedno płytkowy przeznaczony do instalacji w aplikacjach wbudowanych. Małe rozmiary modułu umożliwiają łatwą integrację z innymi urządzeniami, natomiast szeroka funkcjonalność pozwala na elastyczne dopasowanie aplikacji do wymaganego projektu.

EM-1240 został wyposażony w gotowy do użycia system operacyjny ?CLinux, dzięki czemu system integrator może skupić swoją uwagę na tworzeniu oraz integrowaniu aplikacji, nie zaś jeszcze nad instalowaniem samego oprogramowania na urządzeniu. Komputer jedno płytkowy firmy Moxa to wygodne i funkcjonalne narzędzie do wszelkiego rodzaju aplikacji zbierania i analizowania danych lub też sterowania innymi urządzeniami (np. bankomaty, urządzenia płatnicze / biletowe itd.).

EM-1240 został wyposażony w 4 porty RS-232/422/485, sterowane przez aplikacje użytkownika. Zamontowany procesor MOXA ART ARM9 32-bit 192 MHz gwarantuje bezawaryjną pracę oraz nie wymaga oddzielnego, dodatkowego chłodzenia. Dwa porty Ethernet 10/100BaseTX z 1,5 KV izolacją umożliwiają wprowadzenie redundancji w połączeniach z siecią Ethernet. Dodatkowo 10 pinów GPIO pozwala na w pełni elastyczne dodawanie dodatkowej funkcjonalności, w zależności od potrzeb danej aplikacji. Piny te również mogą zostać wykorzystane do obsługi czytników kart SD, zwiększając pamięć komputerka.

EM-1240 Development Kit może zostać dodatkowo zamówiony w celu łatwego zbudowania aplikacji na komputerze EM–1240. W skład Development Kit wchodzi: komputerek jednopłytkowy EM-1240, płyta rozszerzeń EM-1240-DK, kableoraz instrukcje.

www.moxa.com.pl