Omron Electronics sp. z o.o. ? CX-One

Zintegrowane oprogramowanie Cx-One firmy Omron pozwala użytkownikowi w prosty sposób zbudować, skonfigurować, zaprogramować i kontrolować systemy automatyki przemysłowej.

Używając oprogramowania Cx-One możliwa jest obsługanie tylko sterowników PLC, terminali operatorskich HMI, ale również urządzeń peryferyjnych, takich jak: systemy kontroli ruchu, napędy, regulatory temperatury, czujniki itp. Specjalna architektura oprogramowania pozwala także na konfigurację i zarządzanie połączeniami typowych sieci przemysłowych, takich jak: Ethernet, Profibus, DeviceNet, ControlerLink lub ustawieniamii wymianą danych po standardowej komunikacji szeregowej RS232/422/485.

Urządzenia i wewnętrzne połączenia systemu mogą być programowane i parametryzowane z jednego miejscai za pomocą jednego podłączenia czy to lokalnie, czy też poprzez sieć lub modem. Wszystkie elementy są widziane przez oprogramowanie Cx–One, które wykorzystuje wewnętrzne połączenia komunikacyjne wewnątrz systemu. Użytkownik ma dostęp programowy do każdego z nich, jak również ma możliwość ustawieńi konfiguracji połączeń między urządzeniami. Oprócz łatwiejszego programowania takie rozwiązanie pozwalana pełny zdalny dostęp i serwisowanie maszyny, np. poprzez sieć telefoniczną.

Do tej pory każde oprogramowanie dedykowane do odpowiedniego urządzenia było kupowane oddzielniei każde z nich musiało być oddzielnie instalowane i rejestrowane. W pakiecie Cx-One wszystkie aplikacje sązintegrowane (ale każde z nich może działać też niezależnie).

Program Cx-One obejmuje obsługę wspólnych adresów poszczególnych urządzeń, co sprawia, że nie trzebaich wielokrotnie definiować, np. przy programowaniu terminali HMI i sterowników PLC.

Wspólne zarządzanie plikami odbywa się w tle i generuje automatyczny zapis wszystkich ustawień różnych urządzeń w jednym, wspólnym katalogu ? dzięki czemu ułatwione jest sporządzenie kopii zapasowej.

www.omron.com.pl