Elmark Automatyka sp. z o.o. ? Moduły ioLogik

Moduły kontrolno-pomiarowe firmy Moxa ? ioLogik
Moxa Technologies, producent kart i serwerów portów szeregowych, zadebiutowała jako dostawca systemów kontrolno- pomiarowych. Jako pierwsza do sprzedaży wchodzi seria ioLogik 4000, przeznaczona do zdalnego sterowania i pomiarów poprzez sieć Ethernet lub RS-485.
System pomiarowy, opierający się naioLogik, ma budowę modułową, dzięki czemu można go skroić na miarę konkretnej aplikacji. Gama dostępnych modułów jest bardzo szeroka, mogą to być: moduły wejść/wyjść analogowych 0-20 mA, 0-10 V, cyfrowych 24 VDC, 48 VDC, 230 VAC oraz specjalizowane moduły do pomiaru temperatury ? w sumie ponad 40 modułów o różnej kombinacji wejść/wyjść. Każdą jednostkę ioLogik można rozbudować do 32 modułów, maksymalnie do 512 kanałów cyfrowych lub 128 kanałów analogowych.
Z jednostką nadrzędną ioLogik komunikują się za pomocą protokołu Modbus TCP/RTU, dlatego są kompatybilne z większością oprogramowania typu SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition). Ponadto w komplecie z ioLogik znajdziemy biblioteki programistyczne MXIO DLL do tworzenia własnych aplikacji w Visual Basic, Visual C++ lub Barland C++ Builder.
Każdy z serwerów ioLogik akceptuje do ośmiu połączeń TCP, dzięki czemu dane pomiarowe można współdzielić w sieci. Pozwala to również na konfigurację i monitorowanie stanu poszczególnych modułów praktycznie z dowolnej lokalizacji, również za pomocą przeglądarki internetowej.
Moduły ioLogik 4000 są zgodne ze standardem UL508. Wszystkie wyjścia analogowe i cyfrowe są zabezpieczone przez zwarciem oraz mają zabezpieczenie nadprądowe/temperaturowe. W przypadku utraty łączności z jednostką nadrzędną wyjścia są ustawiane zgodnie ze skonfigurowanymi w modułach stanami bezpiecznymi.

www.elmark.com.pl