Dynamiczny rozwój B&R Dochód firmy powiększył się o 15%


    Specjalizująca się w automatyzacji firma Bernecker + Rainer Industrie Elektronik Ges. m. b. H, z siedzibą w austriackim Eggelsberg, osiągnęła sprzedaż na poziomie 190 milionów euro, co stanowi wzrost w stosunku do roku poprzedniego o 15% (z poziomu 165 milionów euro).
    W przeciągu ostatnich pięciu lat firma podwoiła dochody i oczekuje osiągnięcia około 15% wzrostu dochodów również w każdym następnym roku. W tym celu około 17% dochodu jest inwestowane wyłącznie w badania i rozwój.
    B&R istnieje od 27 lat i ma 120 biur w ponad 50 krajach na całym świecie. Oferta B&R zawiera zintegrowane rozwiązania automatyzacji oparte na własnych narzędziach programistycznych oraz napędach, sterownikach, systemach wizualizacji, a także systemach sterowania procesami.
    Rok 2006 jest rokiem jubileuszowym dla polskiej firmy-córki B&R Automatyka Przemysłowa sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, która obchodzi pięciolecie istnienia. Dodatkowo obsługę klientów realizuje biuro regionalne w Warszawie (od 2005 roku) oraz firma partnerska w Katowicach (od 1987 roku). Do dyspozycji klientów jest 9-osobowy zespół specjalistów wyszkolonych w macierzystym zakładzie w Austrii. Firma zapewnia pełne wsparcie aplikacyjne oraz szkolenia dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Na rynku polskim B&R ma doświadczenia w następujących branżach: przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych (maszyny do rozdmuchu butelek PET, wytłaczarki, wtryskarki, linie wytłaczarkowe/ skręcalnicze do kabli), maszyny pakujące (flowpack z synchronizacją kilku osi, maszyny pionowe i poziome), systemy dozowania i ważenia (automatyzacja młynów zbożowych, mieszalnie pasz, wagi kombinacyjne), maszyny do obróbki drewna, profilarki z cięciem w locie, manipulatory, maszyny specjalne CNC (grawerowanie 3 D, obróbka kamienia, wycinarki plazmowe) oraz inne.