Dwie kolejne firmy w Tarnowskim Klastrze Przemysłowym

Dwie kolejne firmy otrzymały pozwolenia na budowę na terenie Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, który ma status podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie.

Pozwolenia otrzymały: amerykańska firma Summit Packaging, która wybuduje w Tarnowie swoją pierwszą w Polsce fabrykę zaworów aerozolowych oraz Zakład Elementów Konstrukcyjnych ?Ergobud? z Warszawy, wytwarzający prefabrykowane elementy żelbetowe.

Zakład Summit Packaging o powierzchni 2 500 m2 tys. wybudowany zostanie do września tego roku. Wartość tej inwestycji oceniana jest na 15 mln zł. Firma docelowo ma zatrudniać około 60 osób.

?Ergobud? zakończy budowę swojego zakładu wytwarzającego prefabrykowane elementy żelbetowe prawdopodobnie w przyszłym roku.

Tarnowski Klaster Przemysłowy ?Plastikowa Dolina? liczy obecnie około 50 ha powierzchni. Został on już w większości wykupiony przez krajowych i zagranicznych inwestorów. Na terenie tarnowskiej podstrefy swoje inwestycje realizują przedsiębiorstwa krajowe i zagraniczne, reprezentujące takie branże, jak: tworzywa sztuczne, budownictwo, chemia i konstrukcje stalowe. Największym inwestorem jest firma Becker Farby Przemysłowe, która nowy zakład zbudowała kosztem około 20 mln zł.

Zarząd klastera stara się o pozyskanie kolejnych gruntów, które mógłby zaoferować inwestorom. Jak informuje prezes Tomasz Gut, pojawiła się szansa powiększenia strefy o ponad 200 ha.

Źródło: pb.pl