Dell przenosi produkcję do Polski

    W ciągu najbliższego roku Dell przeniesie produkcję komputerów z Irlandii do Polski oraz innych krajów będących partnerami produkcyjnymi dla klientów z regionu EMEA.
    Globalny dostawca komputerów, firma Dell zdecydowała o przeniesieniu części produkcji z Limerick do swojej łódzkiej fabryki. Proces przenoszenia, który stanowi część ogłoszonego w ubiegłym roku planu mającego przynieść 3 miliardy dolarów oszczędności, będzie się odbywał stopniowo w 2009 roku. Decyzję poprzedziła wnikliwa analiza globalnej infrastruktury logistyczno – produkcyjnej firmy.

    Dell spodziewa się redukcji zatrudnienia w Limerick o około 1900 osób w ciągu następnych 12 miesięcy. Pierwsi pracownicy opuszczą firmę w kwietniu, a pełne przeniesienie produkcji spodziewane jest na styczeń 2010 roku. – Jest to trudna decyzja, ale niezbędna w celuzwiększenia konkurencyjności firmy na rynku i poprawy satysfakcji klientów w regionie – powiedział Sean Corkery, wiceprezydent Dell ds. operacyjnych i produkcji w EMEA i zapewnił, że pracownikom dotkniętym zwolnieniami zostanie zaoferowana wszelka możliwa pomoc tak, aby zmiany dotknęły ich w jak najmniejszy sposób. Otrzymają atrakcyjne odprawy oraz pomoc w znalezieniu nowej pracy.

    – Wybór Polski przez tak renomowaną firmę jak Dell, zwłaszcza w obliczu pogarszającej się sytuacji gospodarczej na świecie, bardzo mnie cieszy, ponieważ świadczy o silnej pozycji konkurencyjnej naszego kraju. Dzięki takim projektom z branży IT stwarzamy dobre podstawy do rozwoju innowacji. A branża IT ma szczególnie dobre warunki do rozwoju dzięki wyjątkowej konkurencyjności polskiego szkolnictwa wyższego w tym obszarze – powiedział Paweł Wojciechowski, Prezes Zarządu PAIiIZ S.A.

    Pracownicy Dell w Limerick będą nadal koordynować produkcję, logistykę oraz zaopatrzenie w regionie EMEA jak również zajmować się projektami z zakresu rozwoju produktów i inżynierii przemysłowej. Global Innovation Solutions Centre oraz EMEA Command Centre pozostaną w Limerick. Dell utrzyma również działy sprzedaży, marketingu i wsparcia technicznego znajdujące się w Cherrywood w okolicach Dublina.