Cognex DataMan ? milowy krok w odczytywaniu kodów kreskowych

Firma Cognex Corporation wprowadziła na rynek stacjonarny czytnik przemysłowy kodów ID ? DataMan? 300. Czytnik DataMan 300 przeznaczony jest dla najtrudniejszych aplikacji odczytu kodu ID, oferując zarazem niezrównaną prędkość odczytu. Dzięki nowemu algorytmowi 1DMax+?, który wykorzystuje nową, rewolucyjną technologię ?Hotbars??, nowe czytniki w znaczący sposób podwyższają frekwencję i szybkość odczytu kodu kreskowego. W przypadku kodów 2D i trudno czytelnych kodów DPM (Direct Part Mark) jakość odczytu została znacząco podwyższona istotną aktualizacją algorytmu 2DMax? na 2DMax+?. Z urządzeniem DataMan 300 wszystko staje się łatwiejsze, także dzięki regulowanym modułowym opcjom oświetlenia.

?Po prostu odczytuje. Kropka. DataMan 300 potrafi odczytać jakikolwiek kod?, twierdzi Carl Gerst, wiceprezes spółki i dyrektor Działu Produktów ID. ?Oprócz niezwykłej szybkości odczytu, czytnik DataMan 300 z wszystkich naszych urządzeń jest najłatwiejszy w obsłudze i montażu. Czyli oszczędza czas i pieniądze naszych klientów, dwie rzeczy, które w celu osiągnięcia sukcesu nasi klienci mogą alokować do innych dziedzin produkcji?, dodaje.
Seria DataMan 300 oferuje dwa modele. DataMan 300 posiada standardową rozdzielczość 800×600 pikseli, natomiast DataMan 302 to model z wysoką rozdzielczością – 1 280×1 024 pikseli. Czytnik DataMan 302 nadaje się idealnie do odczytu bardzo małych kodów DPM znajdujących się na drobnych elementach, zapewnia bowiem ich pełną identyfikację, konieczną na przykład w przemyśle samochodowym.

Wysokiej wydajności algorytmy odczytu kodów zostały udoskonalone i wyprzedziły o przysłowiowy milowy krok najlepsze współczesne technologie w danej klasie. 1DMax+ z opatentowaną technologią Hotbars jest rewolucyjnym algorytmem w dziedzinie optycznego odczytywania kodów kreskowych. Technologia Hotbars, której autorem jest nestor firmy Cognex, pracujący dla niej już od 31 lat, wykorzystuje teksturę w celu lokalizacji kodów kreskowych w jakimkolwiek ustawieniu a następnie ekstrahuje sygnał 1D z wysoką rozdzielczością w celu dekodowania. Dzięki mocnym podstawom matematycznym i starannemu programowaniu w asemblerze technologia Hotbars łączy w sobie lepszą wierność sygnału z błyskawiczną prędkością, równocześnie sprawiając, że nowa generacja czytników Cognex DataMan posiada bezkonkurencyjną wydajność. Algorytm 2-DMax+ jest także aktualizacją istniejącej technologii 2DMax i oferuje o wiele lepsze odczytanie uszkodzonych kodów na szybkich liniach produkcyjnych a także odczytanie kodów niepełnych lub kodów w nietypowy sposób uszkodzonych. Oba algorytmy umożliwiają najszybszy możliwy odczyt.

Następnym milowy krokiem serii DataMan 300 jest elastyczność sterowanego zintegrowanego oświetlenia modułowego i optyki. Użytkownik może zakupić tylko jeden model i wybrać soczewki odpowiednie dla żądanej odległości pracy i pola widzenia. Sterowane moduły oświetlenia z zmiennym polem widzenia umożliwiają użytkownikowi stworzenie jak najlepszego oświetlenia części i zapewniają optymalną prędkość odczytu.

Ponieważ odczytywanie kodu 2D DPM samo w sobie jest uciążliwe z uwagi na typowy proces produkcyjny, przez który przechodzą części, czytnik DataMan 300 został wyposażony w dodatkową funkcję dopasowania, która pozwala zrobić jak najlepsze zdjęcie każdej części. Funkcja inteligentnego dopasowania nastawia automatycznie zintegrowane oświetlenie w celu znalezienia optymalnego dostosowania oświetleniaczęści. Dlatego czytnik DataMan 300 jest na rynku najnowocześniejszym czytnikiem kodu DPM.

W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących DataMan 300 – stacjonarnych czytników kodu ID prosimy o odwiedzenie naszej strony internetowej www.cognex.com/300.