B&R Automatyka Przemysłowa sp. z o.o. ? Moduł wagowy X20AI1744

System We/Wy B&R X20 został uzupełniony o moduł wagowy X20AI1744. Przy opracowywaniu nowego modułu inżynierowie B&R uwzględnili dotychczasowe bogate doświadczenia w procesach ważenia, które opierają się na modułach wagowych rodziny B&R 2003.

Nowy moduł wagowy będąc częścią systemu X20 oferuje szereg zalet w porównaniu z technologią starszego systemu 2003: kompaktowe wymiary, konstrukcja trójelementowa (podstawka rozprowadzająca sieć i zasilanie, moduł elektroniki, blok zacisków), elastyczna rozbudowa systemu, dzięki technologii rozproszonej płyty bazowej (do 253 modułów X20 w jednej sieci), szybkie czasy przetwarzania w sieci X2X, wymiana modułu pod napięciem (hot-plug).

Ponadto nowa technologia pozwoliła na zintegrowanie w module inteligentnego filtra cyfrowego, który jest parametryzowany z poziomu oprogramowania narzędziowego B&R Automation Studio. Moduł ma 1 wejście analogowe 24 bit dla mostka tensometrycznego, dopuszczalna rezystancja wejściowa wynosi 85?5 000 Ohm (warunkuje maksymalną liczbę mostków wpiętych równolegle), zasilanie mostka to 5,5 VDC / 65 mA (zabezpieczone przed przeciążeniem), stosowana jest 4-przewodowa technologia podłączenia, zakres pomiarowy ustawiany jest programowo w zakresie ?2 do ?16 mV/V na nA, prędkość przetwarzania modułu jest ustawiana programowo w zakresie od 2,5 do 7 500 próbek na sekundę.

B&R ma następujące doświadczenia w zakresie aplikacji ważenia technologicznego (moduł nie ma legalizacji Głównego Urzędu Miar): mieszalnie pasz oraz mąki (grawimetryczne dozowanie), cementownie, wagi kombinacyjne w przemyśle pakującym oraz inne.

www.br-automation.com