Bosch Rexroth ? Precyzyjne moduły liniowe PSK w nowym rozmiarze 40

Firma Bosch Rexroth poszerzyła swoją ofertę produktów ready-to-install (gotowe-do-zabudowy) z zakresu systemów techniki przemieszczeń liniowych o kolejny moduł kompaktowy w rozmiarze 40. Precyzyjne moduły PSK umożliwiają szybkie przemieszczenia małych elementów, które odbywa się na małych przestrzeniach.

Nowy rozmiar dopełnia istniejące rozmiary 50, 60 i 90 milimetrów szerokości z zakresu PSK. Główny mechanizm użyty w tej serii składa się z precyzyjnego profilu stalowego, w którym zamontowane zostały prowadnice szynowe kulkowe. Dzięki zintegrowanemu mechanizmowi śrubowo-tocznemu, klasie dokładności 7 oraz bezluzowej nakrętce PSK gwarantuje dokładność pozycjonowania oraz powtarzalności na poziomie 0,01 milimetra. PSK 40 zostało zaprojektowane na potrzeby szybkich przemieszczeń o wysokiej dynamice.

Bosch Rexroth dostarcza również system liniowy PSK jako osie ready-to-install z serwomotorem i zintegrowanym hamulcem lub też silnikami krokowymi i dopasowanym sterowaniem, które wspiera wszystkie dostępne systemy sterowania i komunikacji. Łatwa instalacja oraz współosiowości zapewnione zostały dzięki powierzchniom referencyjnym korpusu. Jeden otwór do smarowania prowadnic kulkowych i do mechanizmu śrubowo-tocznych ogranicza czas utrzymania do minimum. Bosch Rexroth oferuje moduł PSK w kilku standardowych długościach.

www.boschrexroth.pl