ASTOR wspólnie z małopolskimi przedsiębiorcami wspiera KPT ScaleUp – program akceleracyjny dla startupów przemysłowych realizowany przez Krakowski Park Technologiczny

Trwa rekrutacja do akceleratora KPT ScaleUp realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny. Już w maju 12 innowacyjnych firm rozpocznie intensywny program, którego celem są wdrożenia ich produktów w dużych przedsiębiorstwach. Aplikacje można składać do 12 marca.
Szansę na akcelerację mają polskie startupy, działające na rynku nie dłużej niż 5 lat i posiadające produkt lub działający prototyp rozwiązania B2B w jednym z trzech obszarów: Industry 4.0, IIoT lub smart city. Na wybrane firmy czeka zespół ekspertów i mentorów oraz dofinansowanie w wysokości do 200 000 zł. Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie: http://www.kpt.krakow.pl/scaleup
– Akcelerator dedykowany jest innowacjom dla przemysłu oraz inteligentnemu zarządzaniu procesami
w firmach i instytucjach. Szukamy startupów, które wiedzą jak zautomatyzować i usprawnić cykl produkcyjny, logistykę, zarządzanie zasobami czy kontrolę jakości. Interesują nas również ci, którzy potrafią efektywnie agregować i analizować duże ilości danych, by na ich podstawie przedsiębiorstwa stawały się bardziej „smart”

– mówi Bartosz Józefowski, który kieruje pracami KPT ScaleUp.
Program współtworzy 10 małopolskich przedsiębiorstw, w tym firma ASTOR. Partnerzy wypracowali wspólnie kilkadziesiąt wyzwań technologicznych, w obrębie których gotowi są współpracować ze startupami.
ASTOR to wiodący dostawca automatyki przemysłowej w Polsce. W ramach KPT ScaleUp firma będzie wspierać startupy w testowaniu ich produktów, weryfikacji modelów biznesowych oraz budowaniu kanałów dystrybucji.
Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest mocno wpisane w misję ASTORA, dlatego udział w tworzeniu programu akceleracyjnego KPT wydał mi się naturalny. Tym bardziej ze względu na jego profil przemysłowy. Przemysł 4.0 jest dzisiaj gorącym tematem w polskim przemyśle Wszelkie inicjatywy związane z tą ideą pomagają kompensować firmom produkcyjnym wzrost kosztów pracy – jest to ważne dla utrzymania konkurencyjności polskich firm na rynkach globalnych – mówi Andrzej Garbacki, członek zarządu ASTOR, jeden z mentorów w programie.
O programie:
KPT ScaleUp to jeden z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanychw ramach programu Start In Poland. Jego celem jest przygotowanie wybranych startupów do wdrożeń w dużych firmach oraz do zwiększenia skali ich biznesów. Całość programu akceleracyjnego odbywa się w przestrzeniach Krakowskiego Parku Technologicznego, który od 20 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Małopolsce.
Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny: http://www.kpt.krakow.pl/scaleup