Wkraczamy w nową erę robotów mobilnych: Premiera robota KMR iiwa na Targach Automaticon 2017

Wychodząc na przeciw wyzwaniom rewolucji przemysłowej,  KUKA poszerzyła swoje portfolio o dwa niezawodne i  innowacyjne rozwiązania: roboty KMR iiwa oraz KR3 AGILUS. Ich premiera odbędzie się na największych Targach Przemysłowych w Polsce – Automaticon 2017.
KUKA Mobile Robotics iiwa (KMR iiwa) łączy w sobie lekkiego robota przemysłowego KUKA LBR iiwa (intelligent industrial work asisstant) o wysokiej czułości oraz wielokierunkową, mobilną platformę KUKA. Dzięki temu, robot staje się wysoce elastycznym, lokalizacyjnie niezależnym asystentem produkcji, nieograniczonym przestrzenią pracy. KMR iiwa stanowi idealny fundament dla inteligentnych, połączonych siecią światów produkcji Przemysłu 4.0.Stworzenie KMR iiwa otwiera całkowicie nowe możliwości w zakresie koncepcji produkcyjnych opartych na bezpośredniej, autonomicznej i elastycznej współpracy człowieka i robota.
Perfekcyjne rozwiązanie z zakresu automatyzacji dzięki KR 3 AGILUS
Dzięki udźwigowi 3 kg i zasięgowi 540 mm, KR 3 AGILUS może być zastosowany w każdej branży, doszybkiego operowania małymi detalami. Połączenie jakości, niezawodnych technologii i wydajnych komponentów pozwoliło stworzyć KR 3 AGILUS – najlepszą markę w dziedzinie „Total Cost of Ownership (TCO)”. Najnowszy robot KUKA przekonuje kompaktowymi wymiarami i sprawia, że produkcja staje się wszędzie atrakcyjna.
Przemysłowa produkcja przyszłości będzie wymagała koncepcji produkcyjnych i logistycznych, które są inteligentnie połączone siecią, modularne, wszechstronne, zatem i mobilne. KUKA staje naprzeciw tym oczekiwaniom i już teraz prezentuje rozwiązania, które mogą współpracować ludźmi, obrabianymi przedmiotami oraz maszynami. Wszystko to sprawia, że roboty KUKA są całkowicie gotowe na wyzwania Przemysłu 4.0.
Już teraz zapraszamy do odkrycia ogromnego potencjału robotów KUKA na Targach Automaticon 2017, gdzie KR3 AGILUS będzie wchodził w interakcje z człowiekiem w aplikacji „niespodziance”.  Jesteśmy w Hali I, B16. 
Źródło i zdjęcie: KUKA Roboter