Asem – terminal operatorski RV500

Kompaktowy, ekonomiczny i energooszczędny RV500 to pierwszy terminal operatorski w ofercie firmy ASEM, włoskiego producenta komputerów i monitorów przemysłowych.  

RV500 wyposażony jest w kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 8,4? z rozdzielczością obrazu 800×600 pixeli. W zestawie znajduje się rysik ułatwiający obsługę ekranu dotykowego. Rysik jest przytwierdzony do obudowy, po użyciu można go umieścić z boku terminala. Dzięki kompatybilności z systemem mocowania VESA-75 terminal można zamontować na ramieniu, co znacznie ułatwia operatorowi sterowanie maszyną, zwłaszcza niewielkich wymiarów.  

RV500 zbudowany jest na bazie nowej płyty głównej ASEM PXA zaprojektowanej specjalnie pod kątem procesorów wykorzystujących technologię RISC. Jądrem urządzenia jest zintegrowany z płytą główną procesor Intel PXA270 (520 MHz). Bazuje on na technologii XScale pozwalającej na osiągnięcie dużej wydajności przy niskim poborze mocy. Architektura terminala RV500 została opracowana pod kątem stosowania w warunkach przemysłowych ? zastosowano procesory zużywające niewielką ilość energii i niewymagające chłodzenia, a standardowe dyski twarde zastąpiono pamięcią Flash odporną na wstrząsy.  

RV500 jest wyposażony w 128 MB pamięci SDRAM oraz 64 MB pamięci Flash przeznaczonej na zasoby systemu operacyjnego Windows CE. Obie pamięci są zabudowane na płycie głównej. Dane niezbędne do działania aplikacji przechowywane są na karcie pamięci Compact Flash montowanej w wewnętrznym slocie.  

Wbudowane interfejsy:  

  • 1xRS 232
  • 5xUSB 1.1 host (4 zewnętrzne, 1 wewnątrz obudowy)
  • 1xUSB 1.1 device
  • 1xEthernet 10/100 Mbps  

Wyłączny dystrybutor produktów ASEM w Polsce: SABUR Sp. z o.o.  

www.sabur.com.pl