ABB zasili trakcję kolejową w Warszawie

    ABB zasili trakcję kolejową, dzięki której możliwy będzie szybki transport z warszawskiego Lotniska Chopina do centrum miasta.

    Kontrakt jest elementem projektu, zakładającego gruntowną modernizację odcinka linii kolejowej nr 8 między stacją Warszawa Zachodnia a Warszawa Służewiec oraz budowę odcinka łączącego stację pod terminalem lotniska z już istniejącą linią. Dwutorowa łącznica będzie mieć w sumie 1,95 km długości. Według PKP PLK, zarządcy krajowej sieci kolejowej, jest to pierwsza nowa linia kolejowa w Polsce od 1985 roku.

    Zakład Energoelektroniki, Napędów i Urządzeń Trakcyjnych w Aleksandrowie Łódzkim Fabryka ABB w Aleksandrowie Łódzkim dostarczy dwa zespoły transformatorowo-prostownikowe, które zasilą podstację trakcyjną Okęcie. Obecnie trwa montaż prostowników w fabryce. Termin dostawy to 10 sierpnia br.

    „Klient, z którym współpracujemy już od dłuższego czasu, otrzyma urządzenia sprawdzone, udoskonalane przez nas na przestrzeni ostatnich lat pod kątem eksploatacji w układach zasilania trakcji. Cieszymy się, że polska kolej przy wyborze dostawców dla swoich najnowszych inwestycji opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach i kieruje się nie tylko ceną, ale również jakością” – powiedział Włodzimierz Frykowski, odpowiedzialny za produkty do zasilania trakcji prądu stałego w ABB w Polsce.