70% komputerów przenośnych zostało obrobionych przez roboty ABB

Konstrukcje i obudowy kilkudziesięciu milionów komputerów przenośnych na całym świecie wyprodukowanych w tym roku zostało pomalowane lub obrobione przez maszyny firmy ABB.
Rynek laptopów gwałtownie rośnie ? w roku 2004 na całym świecie wyprodukowano ich 46 milionów, w tym roku liczba ta przekroczy 60 milionów.
Około 70% spośród tych komputerów ma obudowy lub konstrukcje pomalowane lub obrobione dzięki robotom należącym do ABB. Klienci ABB to przede wszystkim: Juteng International, Flextronics, Catcher i Foxconn, które wytwarzają te produkty w swoich zakładach w Tajwanie i Chinach, wyposażając w nie komputery przenośne takich firm, jak: Apple, Dell czy Hewlett Packard.
Tak duża ilość obrabianych konstrukcji laptopów to skutek zmniejszonych kosztów obróbki oraz unikatowa precyzja modelowania komponentów opartych na stopach magnezu, która została opatentowana przez ABB. Dotychczas elementy te, stanowiące końcową konstrukcję laptopa, były obrabiane ręcznie, co oznaczało, że praktycznie każdy produkt różnił się dokładnością wykonania.
Obecnie 90% producentów elementów wykonanych ze stopów magnezu używa maszyn ABB, ponieważ użytkownicy przyzwyczaili się do wysokiego poziomu wykończenia, który traktują już jako standard.