Toyota zwiększa zatrudnienie

    W związku z rozwojem fabryk w Polsce kierownictwo Toyoty podjęło decyzję o zwiększeniu zatrudnienia. Dolnośląskie zakłady koncernu będą zatrudniać około 3 000 pracowników w połowie przyszłego roku.
    W przypadku Toyota Motor Industries Poland (TMIP) w Jelczu-Laskowicach planowana wcześniej liczba 900 zatrudnionych zostanie zwiększona do 1 000 pracowników. W Wałbrzychu, w Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP), docelowo pracę znajdzie 2 000 osób.
    – Decyzja ta jest związana z rosnącym zapotrzebowaniem europejskiego rynku na produkty Toyoty oraz dobrymi wynikami fabryk koncernu w Polsce – tłumaczy Dariusz Banach, dyrektor personalny. – Jeszcze do końca tego roku mamy zamiar przyjąć do fabryki w Jelczu-Laskowicach ponad 200 osób.
    O intensywnym rozwoju inwestycji japońskiego koncernu w Polsce świadczyć może fakt, że gdy zakłady w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach rozpoczynały swoją działalność w 1999 i 2002 roku, planowano w nich zatrudnienie na poziomie odpowiednio: 300 i 350 osób. Jak więc łatwo wyliczyć, zatrudnienie w fabrykach Toyoty na Dolnym Śląsku powiększyło się czterokrotnie w stosunku do pierwotnych założeń.
    Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.toyotapl.com