3 wskazówki, jak zapewnić ciągłość linii produkcyjnej

Fot. Aserto

W branży przemysłowej ciągłość linii produkcyjnej jest bardzo istotna. Jest to jeden z głównych celów każdego przedsiębiorstwa, ze względy na bezpośredni wpływ na wydajność produkcyjną oraz koszty z nią związane. Z czym wiąże się przerwa w produkcji i jak możemy zapewnić jej ciągłość? Poniżej omawiamy czym jest przestój produkcji i przedstawiamy 3 praktyczne wskazówki jak zapewnić ciągłość linii produkcyjnej.

Czym jest przestój produkcji?

Przestój produkcji to nieplanowana przerwa w działaniu linii produkcyjnej. Przyczyną tego stanu rzeczy może być awaria maszyny, brak części, przerwa w dostawie surowców lub energii, sytuacja geopolityczna, błąd pracownika i wiele innych. Niezależnie jednak od tego, jaka jest przyczyna przestoju, warto wiedzieć, jakie są jego konsekwencje w dużym zakładzie produkcyjnym i mieć ustaloną ścieżkę działania w momencie jego wystąpienia.

Co warto zrobić w sytuacji przestoju na linii produkcyjnej?

Ze względu na fakt, że wiele czynników może przyczynić się do wystąpienia przestoju, warto zadbać o kilka kwestii, które mogą temu zapobiec. Poniżej przedstawiamy 3 wskazówki:

  1. Serwisowanie maszyn 

Warto zadbać o swoje parki maszynowe w celu wyłapania możliwych awarii poprzez serwisowanie i konserwacje maszyn przez wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny automatyki.

2. Awaryjne dostawy części zamiennych

Podjęcie współpracy z firmą specjalizująca się w awaryjnych dostawach, dbającą o szybkie wyszukiwanie potrzebnych części i ekspresową dostawę na halę produkcyjną.

3. Konserwacja maszyn

Cykliczne kontrolowanie i wymiana części, aby zapobiegać występowaniu częstych awarii na linii produkcyjnej.

Dlaczego dostawy awaryjne są tak ważne?

Zakłady przemysłowe o charakterze produkcyjnym mają za zadanie wyrobić określoną normę w określonym czasie. Każdy przestój linii produkcyjnej to ogromne straty dla danego przedsiębiorstwa. Dlatego kluczowe staje się wybranie firmy, która natychmiast przyjdzie z pomocą wyszukania, a następnie szybkiej dostawy bardzo trudno dostępnych części.

Firma Aserto specjalizuje się w awaryjnych dostawach części zamiennych dla przemysłu. Wyróżnia się posiadaniem profesjonalnego zespołu, specjalizującego się w wyszukiwaniu trudno dostępnych części zamiennych. Firma może poszczycić się dostawami awaryjnymi dostarczanymi do klienta nawet tego samego dnia!

Konkurencyjne terminy dostawy, szybkie wyszukiwanie produktów to nadrzędne cele firmy. Ponadto Aserto specjalizuje się w konsolidacji zakupów i oferuje swoim klientom składy buforowe oraz konsygnacyjne.

Aserto integruje wielu dostawców i posiada ponad 2 mln produktów m.in. z dziedziny automatyki przemysłowej i elektrotechniki.