Znamy Mistrzów Polski w lutowaniu wyłonionych podczas RENEX Soldering Championship

III Edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu, zorganizowana przez firmę RENEX we Włocławku w Browarze B, właśnie się zakończyła. Tym razem, w dniu, w którym rywalizowali przedstawiciele firmy, doszło do sytuacji, w której dwóch zawodników z czołówki zdobyło tę samą liczbę punktów. By rozstrzygnąć, który z nich zajmie drugie, a który trzecie miejsce, sędziowie wzięli pod uwagę czas, w jakim każdy zawodników ukończył lutowanie komponentów na płytce.

Michał Czerwiec z firmy Bornico, pojedzie walczyć o tytuł Mistrza Europy podczas Mistrzostw odbywających się w trakcie targów Productronica 2019. Pełne koszty przejazdu, zakwaterowania oraz odpowiedniego szkolenia przed samym startem w Mistrzostwach Europy, zapenia sponsor i organizator Mistrzstw Polski, firma RENEX.
Warto przypomnieć, ze Michał Czerwiec w Polskich Mistrzostwa startował nie pierwszy raz. W I Edycji, która odbyła się w 2016 roku, Michał zajął trzecie miesjce. W II Edycji, zorganizowanej w 2017 roku, zdobył II Miejsce, ustępując wówczas Grzegorzowi Szymańczukowi, obecnemu Mistrzowi Europy. W tegorocznej Edycji, nowy Mistrz Polski uzyskał w sumie 901 punktów, zostawiając daleko w tyle swoich rywali.

Laureaci III Edycji Mistrzostw Polski w lutowaniu

W kategorii Uczniowie Szkół i Uczelni:
I Miejsce: Piotr Szczepka – Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu
II Miejsce: Dominik Borysewicz – Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie
III Miejsce: Bartłomiej Jękot, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu

W kategorii Firmy:
I Miejsce: Michał Czerwiec, Bornico
II Miejsce: Grzegorz Maliszewski, Mediarecovery
III Miejsce: Sebastian Czop, Fideltronik

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu odbywały się równolegle z konferencją „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki”, której strategicznym organizatorem jest RENEX. Konferencja organizowana w ramach patronażowego programu REC („Renex Electronics Conferences”) objęła 2 dni spotkań i prezentacji, poświęconych dwóm tematom kluczowym: „Perspektywom rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych” oraz „Nowym technologiom automatyzacji produkcji, w szczególności innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze robotyki”.

Patronat Honorowy nad obiema imprezami objął Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Źródło: organizator