Zintegrowane aplikacje – nowy trend w automatyzacji produkcji

Wzrost zainteresowania automatyzacją produkcji jest wynikiem ciągłego poszerzania się rynku konsumentów. Każdy producent, który chce skutecznie rozwijać swoją działalność musi produkować taniej, szybciej i lepiej niż konkurenci. FANUC dostosowuje się do tych potrzeb i proponuje aplikacje zrobotyzowane, łączące różne urządzenia tj. centra obróbcze i roboty przemysłowe w elastycznych systemach.
Branża robotyki i automatyki przemysłowej dynamicznie rozwija się od wielu lat. Zapotrzebowanie na roboty i inteligentne obrabiarki CNC pojawia się obecnie praktycznie w każdej branży. Głównym powodem zainteresowania ze strony firm jest przekonanie, że maszyny są znakomitym rozwiązaniem, które skutecznie obniża koszty produkcji i poprawia konkurencyjność firm w nie inwestujących.
FANUC Polska w celu dostosowania się do aktualnych potrzeb proponuje polskim producentom zintegrowane aplikacje. Pozwalają one na tworzenie wysoce funkcjonalnych i w pełni kompatybilnych układów, łączących w sobie różne urządzenia – np. centra obróbcze Robodrill i Robocut, wtryskarki elektryczne Roboshot i roboty przemysłowe. Poszczególne maszyny mogą być zestawiane dowolnie w zależności od potrzeb producenta.
By zachęcić polskich przedsiębiorców do szerszego zainteresowania się innowacyjnymi rozwiązaniami firma FANUC prezentuje realne możliwości swoich poszczególnych produktów. Jedną z przykładowych aplikacji pokazowych jest zintegrowany system dwóch obrabiarek FANUC ROBODRILL pracujących w tandemie z robotem M-20iA/20M. Maszyny zostały zintegrowane w celu obsługi wymagającego procesu obróbki stalowych elementów konstrukcyjnych. Robot jest tu odpowiedzialny za automatyczny załadunek i rozładunek detali. Tym samym rola operatora została ograniczona tylko do uzupełnienia magazynu detali surowych i do rozładunku magazynu detali gotowych. Produkcja przebiega w sposób 100% powtarzalny i całkowicie przewidywalny.
Źródło: FANUC