Pepperl+Fuchs przejmuje jednego z największych na świecie dostawców urządzeń wykorzystujących protokół HART

    Pepperl+Fuchs, światowy lider w dziedzinie automatyki przemysłowej przejmuje MACTek Corporation, jednego z czołowych dostawców urządzeń wykorzystujących protokół HART. Posunięcie to jest częścią strategii Pepperl+Fuchs mającej na celu integrację oferty i zwiększenie udziałów w rynku WirelessHART.
     
    – Jesteśmy zadowoleni z dodania linii produktów WirelessHART firmy MACTek do naszego portfolio – powiedział Jim Bolin, wiceprezes Pepperl+Fuchs na obszar obu Ameryk. – To przejęcie uzupełni nasze obecne linie produktów i pozwoli nam zaoferować jeszcze szersze spektrum usług dla klientów.

    Firma MACTek, założona w 1993 roku specjalizuje się w produkcji modemów HART, włączając w to modemy z interfejsem VIATOR HART. Jedną z jej najważniejszych, a zarazem najnowszych innowacji jest adapter BULLET WirelessHART mogący być montowany na dowolnym urządzeniu przystosowanym do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem. Rodzina modemów HART obejmuje również modele zapewniające bezprzewodowy dostęp do urządzeń HART pracujących w terenie, zaprojektowanych do zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem oraz urządzenia korzystające z technologii Bluetooth.