Zasilacze WAGO w nowej odsłonie – węższa obudowa, jednoznaczna sygnalizacja, atrakcyjne właściwości

Dzięki szerokiemu zakresowi napięcia wejściowego, wąskiej obudowie oraz zintegrowanej funkcji TopBoost, a także bogatemu pakietowi aprobat nowe zasilacze EPSITRON® CLASSIC Power są urządzeniami do uniwersalnych zastosowań.
Zasilacze EPSITRON® CLASSIC Power nabrały nowego blasku: całkowicie zmieniono ich design, dzięki czemu urządzenia z serii 787-16xx są teraz zdecydowanie węższe, a tym samym zajmują mniej miejsca na szynie w szafach rozdzielczych. Szeroki zakres napięć wejściowych pozwala na dostarczanie zasilania od 85 do 264 V AC lub od 120 do 372 V DC, co nie tylko umożliwia zastosowanie ich w różnego typu aplikacjach bez dodatkowej konwersji lub regulacji, lecz także zwiększa niezawodność systemu zasilania. Natomiast bogaty pakiet aprobat toruje nowym zasilaczom drogę do zastosowań na całym świecie. Sygnalizacja statusu przez LED informuje na bieżąco o stanie pracy urządzeń CLASSIC Power, a aktywny sygnał DC O.K. lub bezpotencjałowy zestyk DC O.K. umożliwiają zdalne monitorowanie wyjścia.
W przypadku wystąpienia dodatkowego zapotrzebowania na moc, przy rozruchach niektórych obciążeń (np. o charakterze pojemnościowym) zasilacze EPSITRON® CLASSIC Power dostarczą prąd wyjściowy o wartości 110% prądu nominalnego przy obniżeniu napięcia wyjściowego. Zasilacze o mocy nominalnej ≥ 120 W mają zintegrowaną funkcję „TopBoost“, która zapewnia dostarczanie krótkiego impulsu prądowego w przypadku zwarcia, oferując tym samym możliwość użycia, korzystnego cenowo, standardowego zabezpieczenie po stronie wtórnej. Zastosowanie techniki łączeniowej w postaci gniazd z zaciskiem CAGE CLAMP® i ochroną przed błędnym wetknięciem zapewnia komfortowe oprzewodowanie. Dzięki wytrzymałej obudowie z metalu lub tworzywa sztucznego każdy z 14 typów zasilaczy może pracować w różnorodnych aplikacji o szerokim zakresie temperatur od -25 °C do +70 °C. Nominalne napięcie wyjściowe wynosi 12 V, 24 V i 48 V DC, zaś moc – od 25 W do 480 W i zgodnie z normą DIN EN 60335-1 można jest stosować do użytku domowego lub podobnego.
Rodzina EPSITRON® – kompleksowy system zasilania WAGO
W ramach programu EPSITRON® seria 787 WAGO oferuje kompleksowy system zasilania do zastosowań przemysłowych. Obok klasycznych zasilaczy jednofazowych i trójfazowych (na napięcia 12 V, 24 V lub 48 V DC) obejmuje on także jednofazowe zasilacze w wersji ECO (24 V DC) oraz trójfazowe urządzenia z rodziny WAGO-PRO-Power o dodatkowej mocy wyjściowej, zapewnionej dzięki funkcji PowerBoost i TopBoost (i opcjonalnie LineMonitor).Ofertę uzupełniają bufory pojemnościowe, zasilacze bezprzerwowe (UPS), moduł redundancyjny, umożliwiający równoległą pracę dwóch zasilaczy, oraz elektroniczne wyłączniki nadprądowe z funkcją selektywnego zabezpieczenia.
Korzyści z zastosowania zasilaczy WAGO

  • szeroki zakres napięcia wejściowego
  • bogaty pakiet aprobat UL i GL umożliwia zastosowanie tych urządzeń na całym świecie
  • wąska, kompaktowa konstrukcja
  • komfortowe oprzewodowanie dzięki technice łączeniowej zabezpieczającej w 100% przed błędnym wetknięciem
  • wytrzymała obudowa z metalu lub tworzywa
  • sygnalizacja statusu przez LED, sygnał DC O.K. / zestyk DC O.K.
  • nominalne napięcia wyjściowe 12 V, 24 V i 48 DC
  • zintegrowana funkcja TopBoost w zasilaczach z mocą wyjściową powyżej 120 W