XIII Międzynarodowe Targi Elektroenergetyki, Elektrotechniki, Elektroniki i Telekomunikacji ELTARG 2004

Wdniach od 25 do 28 maja br. Międzynarodowe Targi Katowickie przy współudziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich zorganizowały XIII Międzynarodowe Targi Elektroenergetyki, Elektrotechniki, Elektroniki i Telekomunikacji ?ELTARG 2004?.

Jak co roku Targi ELTARG były jednym z ważnych wydarzeń w branży i stanowią forum spotkań i wymiany doświadczeń firm zajmujących się energetyką, elektrotechniką, elektroniką i telekomunikacją. W tym roku na Targach ELTARG zaprezentowało się blisko 100 firm z 6 krajów (Austria, Niemcy, Republika Czeska, Słowacja, Polska). Przedstawiały one swoje osiągnięcia z zakresu elektrotechniki przemysłowej i powszechnego stosowania ? urządzenia do wytwarzania, przetwarzania i przesyłania energii elektrycznej. Swoje miejsce na targach będzie miała również elektronikaprzemysłowa.

Firmy zaprezentowały na swoich stoiskach podzespoły energoelektroniczne, osprzęt elektryczny i elektroniczny, a także całą gamę izolacji oraz przewodów elektroenergetycznych i elektronicznych, osprzęt kablowy.

Wśród wystawców znalazły się również firmy zajmujące się monitoringiem systemów i układów elektronicznych, napędami elektrycznymi.

W ramach Targów ELTARG funkcjonowały salony tematyczne:

Salon Elektroenergetyka, m.in. zespoły prądotwórcze, automatyka, kable i przewody, izolatory, honory Gospodarza Salonu sprawował prezes Jan Kurp, Południowy Koncern Energetyczny

Salon EIB-KONFERENCJA, systemy europejskiej magistrali instalacyjnej, technologie ?inteligentnego budynku?