Wytrzymałe czujniki do małoskalowych procesów technologicznych

Pomiar temperatury z bezpośrednim kontaktem medium

Firma Balluff powiększa ofertę czujników temperatury wchodzących w bezpośredni kontakt z badanym medium, znajdujących zastosowanie m.in. w agregatach hydraulicznych. Nowością jest czujnik temperatury z wyświetlaczem, przetwornik temperatury i sensor PT1000. Zaletą wersji bez wyświetlacza są małe gabaryty i odporność na wibracje, natomiast wersja z obrotowym wyświetlaczem o bardzo dobrej czytelności zapewnia wygodną obsługę i elastyczną instalację.

W zależności od wersji, czujniki BFT mogą zawierać wyjścia przełączające PNP, analogowe 0…10 V/4…20 mA lub pracować w trybie sensora PT1000. Mogą być łatwo zamontowane poprzez wkręcenie do instalacji przy użyciu standardowego połączenia procesowego z gwintem G- lub NPT. Ich integracja odbywa się przy użyciu wyłącznie 4-pinowej wtyczki M12.

Ciągłe monitorowanie mediów procesowych w maszynach i w instalacjach znacznie zwiększa bezpieczeństwo procesów. Parametry, które należy kontrolować to ciśnienie, poziom i temperatura. Kiedy na przykład zachodzi potrzeba monitorowania temperatury płynu hydraulicznego, można to wykonać niezawodnie za pomocą naszych czujników BFT, wchodzących w kontakt z badanym medium. Monitorowanie temperatury w pętli hydraulicznej gwarantuje właściwą lepkość płynu, a tym samym najlepsze parametry maszyny. Krytyczne parametry procesu, takie jak temperatury progowe, mogą być kontrolowane bezpośrednio przez wyjście przełączające. Wyjście analogowe zapewnia ciągłe wyniki pomiarów. Czujniki temperatury BFT wyróżniają się również możliwością monitorowania wody chłodzącej, smarów i sprężonego powietrza, co czyni je idealnymi w wielu zastosowaniach.


Balluff