OMRON wprowadza moduł wzmacniacza światłowodowego E3X-ZV do skutecznego wykrywania obecności obrabianych przedmiotów

Fot. OMRON

Seria E3X-ZV firmy OMRON wykazuje się niezrównanym stosunkiem wydajności do kosztów i łatwością wdrożenia.

Firma OMRON ogłosiła wprowadzenie na rynek najnowszego modułu wzmacniacza światłowodowego E3X-ZV. Rozwiązanie zostało zoptymalizowane w celu spełnienia wymagań związanych z wykrywaniem obecności obrabianych przedmiotów w różnych zastosowaniach, np. w podajnikach części, prasach rolkowych do akumulatorów pomocniczych i maszynach montażowych do produktów cyfrowych. Wprowadzone zostały strategiczne zmiany w zakresie materiałów i procesu produkcji, wykorzystując jednocześnie nowe technologie, w celu obniżenia kosztów przy zachowaniu kluczowych funkcji i wydajności. Dzięki modułowi wzmacniacza światłowodowego E3X-ZV klienci mogą ograniczyć koszty przy równoczesnym zwiększeniu wykorzystania.

Złożoność procesu wyboru i konfiguracji właściwego czujnika w połączeniu z niedoborem wykwalifikowanych specjalistów utrudnia ekonomiczne włączenie czujników światłowodowych do sprzętu. Ponad 60 lat doświadczenia w zakresie projektowania i produkcji czujników pozwoliło firmie OMRON zoptymalizować serię E3X-ZV pod kątem sprostania tym wyzwaniom. Ten innowacyjny produkt zaprojektowano z myślą o łatwości obsługi i optymalizacji detekcji, a tym samym umożliwia szybką i wydajną konfigurację sprzętu, nawet przez mniej doświadczonych techników.

Najważniejsze cechy wzmacniacza światłowodowego z serii E3X-ZV:

  • Niezawodna skuteczność detekcji. Moduł E3X-ZV jest wyposażony w funkcję wykrywania przedniej/tylnej części mikroskopijnych obiektów w podajnikach o minimalnej wielkości 3 μm, umożliwiając skuteczne wykrywanie nawet najmniejszych elementów.
  • Odporność na różnice w kolorach i typach powierzchni. Moduł E3X-ZV jest w stanie precyzyjnie wykrywać obiekty o powierzchni od czarnej po błyszczącą. Specjalna konstrukcja urządzenia zapobiega efektowi odbicia światła na błyszczących powierzchniach, zapewniając niezawodną detekcję nawet w wymagających warunkach.
  • Wykrywanie spawów na dodatkowych arkuszach dla akumulatorów w prasach rolkowych. Dzięki niezwykle szybkiemu czasowi reakcji rzędu 50 μs w trybie wysokiej prędkości moduł E3X-ZV może precyzyjnie wychwytywać spawy na w przypadku szybkiego przewijania arkuszy. Elektroda o szerokości 10 mm umożliwia wykrywanie spawów na arkuszach przewijanych z prędkością do 200 m/s.
  • Stabilna wydajność dzięki funkcji licznika. Funkcje opóźniania włączenia/wyłączenia oraz licznik „one-shot” (pojedynczego włączenia) umożliwiają stabilne sterowanie sygnałem wyjściowym nawet w środowisku bez sterownika PLC.
  • Automatyczna konfiguracja: moduły z serii E3X-ZV są wyposażone w funkcję inteligentnego dostrajania firmy OMRON, która automatycznie ustawia optymalną czułość za jednym naciśnięciem przycisku strojenia na podstawie współczynnika odbicia obiektu detekcji.
  • Ekonomiczna konstrukcja: opcjonalny dwukanałowy model E3X-MZV zaprojektowano tak, aby zminimalizować liczbę podzespołów, uprościć konstrukcję i wykorzystać opatentowaną technologię dwukanałową firmy OMRON do zmniejszenia liczby wymaganych czujników, co przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie produktu E3X-ZV.


OMRON