Wyszukiwarka Inżynierów

  Dzisiejszy rynek pracy charakteryzuje się stale rosnącą dynamiką. Jak w każdej innej dziedzinie skrócenie czasu od podjęcia decyzji do jej pełnej realizacji stanowi jedno z kluczowych źródeł oszczędności. Dlatego też każdy pracodawca oczekuje, że wszystkie procesy, w tym rekrutacje nowych pracowników, będą przebiegać szybko, sprawnie i efektywnie.

  Jeszcze kilka lat temu pozyskanie właściwych kandydatów do procesu rekrutacyjnego zajmowało pracodawcom o wiele więcej czasu, niż obecnie. Firmy poświęcały dużo uwagi rzetelnemu przygotowaniu oferty pracy, ustaleniu najlepszej metody poszukiwań i dotarcia do specjalistów, wybraniu partnerów rekrutacyjnych (gazety, portale pracy, agencje doradztwa personalnego).
   
  Weryfikacja kandydatów odbywała się wieloetapowo. Pierwsza selekcja specjalistów była przeprowadzana na podstawie CV i listu motywacyjnego. Kolejny etap rekrutacji stanowiły wywiady telefoniczne z wybranymi osobami. Dopiero wtedy najlepsi kandydaci byli zapraszani na bezpośrednie spotkania. Wszystkie powyższe działania składały się na wydłużenie procesu rekrutacyjnego.
  Obecna sytuacja rynkowa i konieczność natychmiastowego dostosowywania się do niej zmusza pracodawców do szybkiej reakcji na zmiany. Przedsiębiorstwa szukają metod na dotarcie do kandydatów spełniających ich wymagania w jak najkrótszym czasie. Nie mogą miesiącami czekać na spływ aplikacji po publikacji ogłoszeń prasowych lub internetowych. Taka sytuacja wymusza pojawienie się bardziej skutecznych metod pozyskiwania wartościowych kandydatów.

  Już od ponad 21 lat Bank Danych o Inżynierach skutecznie pomaga najlepszym pracodawcom w Polsce w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej. Współpraca ta pozwala na ciągłe doskonalenie metod stosowanych przy realizacji złożonych usług rekrutacyjnych. Owocem czego są nowoczesne rozwiązania, które podlegają stałym ulepszeniom by sprostać coraz wyższym wymaganiom pracodawców. Jednym z nich jest zupełnie nowe narzędzie wspierające rekrutacje – Wyszukiwarka Inżynierów.
   
  Wyszukiwarka Inżynierów – strona dostępna pod adresem: https://www.bdi.com.pl/wyszukiwarka/

  Bank Danych o Inżynierach od samego początku funkcjonowania doradztwa personalnego w Polsce aktywnie uczestniczy w tworzeniu nowoczesnego rynku pracy. W tym okresie zbudował największą w kraju bazę danych inżynierów i informatyków. Obecnie wychodząc naprzeciw potrzebom swoich aktualnych i przyszłych klientów, BDI udostępnia zainteresowanym pracodawcom zgromadzone informacje na temat kandydatów i ich doświadczeń zawodowych.

  Za pośrednictwem prostej w obsłudze wyszukiwarki pracodawcy otrzymują dostęp przez Internet do ponad 155 tysięcy zarejestrowanych specjalistów przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dzięki temu mogą w krótkim czasie z dowolnego miejsca znaleźć i skontaktować się z wymarzonym pracownikiem. Podstawowym atutem wyszukiwarki jest przyśpieszenie i zwiększenie efektywności działań rekrutacyjnych.

  W bazie BDI znajdują się specjaliści każdego szczebla związani z techniką, technologią, inżynierią, badaniami i rozwojem oraz informatyką. Są to zarówno osoby z wieloletnim doświadczeniem, jak i aktualnie kończący studia absolwenci kierunków technicznych. Pracodawca może precyzyjnie wyszukać potencjalnych pracowników wykorzystując dowolnie dobrane słowa kluczowe. Dodatkowo może filtrować wyszukane osoby według regionu, branży, znajomości języków obcych, czy też doświadczenia.
  Wyszukiwarka jest najszybszą metodą dotarcia do potencjalnych pracowników. Już po kilku minutach pracodawca może mieć listę właściwych kandydatów zainteresowanych jego ofertą pracy. Jednym z największych atutów Wyszukiwarki Inżynierów jest to, że za jej pomocą firmy mogą skontaktować się również z kandydatami, którzy nie są aktywni na rynku pracy i nie przeglądają ogłoszeń rekrutacyjnych. W ich przypadku jest to jedyna metoda dotarcia do nich, gdyż nigdy nie zgłoszą się sami na publikowane oferty pracy. Dzięki wyszukiwarce pracodawca ma okazję przedstawić wybranym samodzielnie kandydatom możliwość podjęcia pracy u siebie oraz zachęcić go do udziału w rekrutacji.

  Wyszukiwarka Inżynierów pozwala w bardzo krótkim czasie na precyzyjne dotarcie z ofertą pracy do najwłaściwszych osób. Narzędzie to pozwoli każdemu pracodawcy znacząco skrócić czas poszukiwań i zwiększyć efektywność jego działań rekrutacyjnych.