Wyniki Beckhoff Automation

  Beckhoff Automation ? z siedzibą główną w niemieckim Verl ? zakończył rok finansowy 2005 ze wzrostem obrotów rzędu 17%. Podczas tego roku obroty firmy w skali ogólnoświatowej wyniosły 151 mln euro.
  Wartość sprzedaży wzrosła zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, gdzie 41% całkowitego obrotu firmy stanowił właśnie eksport. Firma Beckhoff Automation jest obecnie reprezentowana w ponad 60 krajach na całym świecie.
  Dyrektor zarządzający Hans Beckhoff z optymizmem patrzy w przyszłość. Powiedział on, że przy rocznym wzroście 17% w 2005 roku, 31% w 2004 roku i 27% w 2003 firma kontynuuje trend rozwojowy. ? Kilkuletni wzrost wartości sprzedaży wynika m.in. z zauważalnego na całym świecie rozwoju rynku automatyki ? szczególnie w takich dziedzinach, jak: sterowanie aplikacjami z poziomu PC, moduły I/O i oprogramowanie PLC/NC, w których Beckhoff specjalizuje się ? oświadczył Hans Beckhoff, podając przykłady produktów jego firmy ? m.in.: sieć EtherCAT, technologie zabezpieczeń TwinSAFE czy serię serwowzmacniaczy AX5000.
  Dodatkowo w 2006 roku planowane jest ustanowienie kilku standardów wydajnościowych i cenowych, co będzie stanowiło podstawę do dalszego wzrostu sprzedaży i rozwoju firmy na kilka najbliższych lat.
  Równolegle do poszerzania wachlarza produktów firma Beckhoff będzie kontynuowała rozwój krajowych i międzynarodowych sieci sprzedaży. W ciągu 2006 roku firma planuje umocnić swoją pozycję poprzez powołanie spółek zależnych w Hiszpanii, Belgii, Brazylii, Południowej Afryce i Australii. Ma to pomóc w poszerzeniu ogólnoświatowej sieci dystrybucyjnej.
  Także liczba pracowników Beckhoff Automation wzrosła ? pod koniec 2005 roku wynosiła ona 661 osób na całym świecie, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu do poprzedniego roku. Podobny wzrost liczby zatrudnionych spodziewany jest na 2006 rok.