Wydarzenie godne uwagi ? PROTECH 2010

Miło jest mi powitać Państwa jako redaktor prowadzący magazynu Control Engineering Polska. Wspólnie z redaktorem naczelnym ? panem Tomaszem Kurzaczem, dopełnimy wszelkich starań, aby magazyn Control Engineering Polska spełniał Państwa oczekiwania odnośnie naszego czasopisma.
Z niniejszym wydaniem magazynu Control Engineering Polska wprowadziliśmy parę zmian związanych z uporządkowaniem tematycznym zamieszczanych artykułów i ulepszyliśmy szatę graficzną magazynu. Zauważalna zmiana widoczna jest już na okładce czasopisma. Uwypukliliśmy między innymi główne działy tematyczne, które cyklicznie pojawiają się na łamach naszego magazynu.
Już wkrótce we Wrocławiu rozpocznie się Kongres Produkcji i Technologii PROTECH 2010. Jego nowa nazwa precyzyjniej określa nasze coroczne spotkania z najnowszymi technologiami i trendami w produkcji. Największą wartością tych spotkań były i pozostają seminaria. Zgrupowane one zostały w czterech panelach tematycznych: MAINTECH, ROBOTECH, SYSTECH, ENERGOTECH (www.kongres-protech.pl).Kongresowi towarzyszyć będą cieszące się dużym zainteresowaniem Dni Kariery dla Inżynierów.
Tegoroczny Kongres Produkcji i Technologii PROTECH 2010 odbędzie się w dniach 26 i 27 października, w nowo powstałym Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej ? tuż obok Hali Stulecia. Swój udział zapowiedziało ponad 70 firm oraz ok. 300 uczestników seminariów.
W bieżącym numerze tematem z okładki jest nieustający problem niestabilności procesów produkcyjnych i sposoby ustalenia ich przyczyn. Co sprawia, że proces jest ?nieposłuszny? i jak poradzić sobie z odnalezionym problemem? Czasem trudno jest na podstawie symptomu określić źródło problemu, bo skutek wydaje się być niezwiązany z przyczyną. Wtedy zaczyna się prawdziwa praca detektywistyczna… 
O tym, jak zabezpieczyć kosztowne formy wtryskowe przed ich uszkodzeniem i jednocześnie poprawić jakość wykonywanych na nich elementów, opisujemy w artykule dotyczącym zastosowania systemów wizyjnych.
Zastosowanie właściwych czujników lub systemów wizyjnych umożliwia przeprowadzanie sprawdzania jakości wytwarzanych produktów przy bardzo szybkich procesach produkcyjnych. Zrobotyzowane systemy wizyjne (2D i 3D) oraz czujniki umożliwiają utrzymanie wysokiej jakości produkcji przy jednoczesnym obniżeniu jej kosztów.
Czy obecna sytuacja ekonomiczna w kraju ma wpływ na zapotrzebowanie na sterowniki programowalne? Załączony raport pt. ?PLC idzie do przodu? przedstawia bieżącą sytuację na rynku sterowników programowalnych.
Nowości techniczne zostały przedstawione w dziale ?Produkty?. Mamy nadzieję, że przedstawionenowości i rozwiązania techniczne pomogą Państwu we właściwym wyborze rozwiązań projektowych i ułatwią bezpośrednie dotarcie do ich źródła.
W dziale ?Wydarzenia? przedstawiamy interesujące relacje z targów, osoby, zdarzenia oraz planowane w najbliższym czasie imprezy dotyczące przemysłu i technologii.
 
Krzysztof Ziemkiewicz, redaktor prowadzącykz@controlengpolska.com