Współpraca AGH i Thales Group

    Międzynarodowa korporacja Thales podpisał z krakowską Akademią Górniczo-Hurniczą porozumienie o współpracy. Jej efektem będą projekty naukowe związane z rozwojem nowych technologii oraz program stypendialny dla zdolnych studentów studiów magisterskich i doktorskich.
    Partnerstwo z tak wszechstronną spółką, jaką jest Thales jest ogromną nadzieją dla polskiej nauki i lokalnego rynku pracy. Wspólne projekty będą dotyczyć zagadnień związanych z sektorem lotów kosmicznych, obronności, bezpieczeństwa oraz inteligentnych sieci transportowych.
    Tadeusz Uhl, profesor z Katedry Robotyki i Mechatroniki, współautor porozumienia podkreśla, że współpraca w zakresie technologii kosmicznych to nowa szansa dla polskiego przemysłu. W Polsce sektor ten jest, póki co niszą, a dostęp do współpracy z największym producentem satelitów na świecie daje ogromne szanse polskim firmom.
    Thales współpracuje już z ponad 50 uczelniami na całym świecie. Na inwestycje w nowe technologie przeznacza 20% swoich rocznych dochodów. Współpraca z polską uczelnią pozwoli znaleźć pracę w przyszłym roku nawet 50 polskim inżynierom.

    Źródło: PAP