Wireless ? nowości systemu DX

System bezprzewodowy SureCrossTM to przemysłowy system komunikacji radiowej charakteryzujący się szczelną obudową (IP67) oraz dużym zasięgiem (do 3 km) przy pracy w darmowym paśmie 2,4 GHz (Europa) lub 900MHz (USA)

System bezprzewodowy SureCrossTM to przemysłowy system komunikacji radiowej charakteryzujący się szczelną obudową (IP67) oraz dużym zasięgiem (do 3 km) przy pracy w darmowym paśmie 2,4 GHz (Europa) lub 900MHz (USA). W ramach rozwiązań SureCrossTM oferowane są trzy serie różniące się od siebie topologią: DX70 (1:1), DX80 (topologia gwiazdy), DX80 Data Radio (topologia MESH). Dwie ostatnie serie zostały uzupełnione o nowe wykonania, o których mowa poniżej.

Seria DX80 została przekształcona w DX80 Performance zyskując kompletnie nową kolorystykę obudowy oraz kilka nowych funkcji. Najistotniejszą zmianą serii jest zwiększenie wzmocnienia do 1 W w przypadku rozwiązań pracujących w paśmie 900MHz. Niestety w przypadku rozwiązań 2,4GHz nie jest to możliwe ze względu na ograniczenia narzucane przez europejskie normy. Jednakże w stosunku do wcześniejszych wersji DX80 Performance oferuje pewne ułatwienia. Szczególnie w zakresie tworzenia sieci, co odbywa się teraz niezwykle szybko przez 3-krotne kliknięcie na przycisk znajdujący się na obudowie. Po dosłownie kilku sekundach urządzenia się ze sobą komunikują i zaczynają wspólnie pracować. Dodatkowo seria wzbogaciła się o wykonania w nowej obudowie z sygnaturą ?E?. Są to większe obudowy zawierające w sobie dodatkowo baterię litową. Tworzą kompaktową całość i eliminują potrzebę podłączenia zewnętrznego zasilania.

Kompletną nowością jest natomiast nowa linia produktów DX80 Data Radio, która zyskała możliwość pracy w topologii MESH (drzewa). Moduły Data Radio tworzą szeregową sieć bezprzewodową, która składa się z jednego mastera oraz wielu slave?ów oraz repeater?ów. Dzięki nowej charakterystyce pracy sygnał może być przekazywany bezprzewodowo nawet na odległość do 10 km. Oprócz możliwości komunikacji szeregowej moduły Data Radio mogą być wyposażone w I/O (dwustanowe, analogowe, dla termopar, PT100 oraz specjalne).

System SureCrossTM jest ciągle intensywnie rozwijany. Doświadczenie użytkowników systemu są jednym z kluczowych głosów mających wpływ na kształtowanie się tej serii urządzeń, czego dowodem są nowe serie produktów DX80.