Varroc świętuje otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Niemcach

Varroc Lighting Systems, światowy lider w produkcji zewnętrznego oświetlenia dla przemysłu motoryzacyjnego, ponownie inwestuje na polskim rynku. Po otwarciu centrum badawczo-rozwojowego w Krakowie w 2019 roku, firma otworzyła w Niemcach nowy zakład specjalizujący się w produkcji lamp przednich. Dzięki uruchomieniu fabryki w regionie powstanie ponad 350 nowych miejsc pracy.

?Inwestycja w nową fabrykę to kolejny krok w globalnym rozwoju naszej firmy, który pozwoli nam utrzymać konkurencyjność w branży. Strategiczne położenie zakładu w regionie lubelskim, który jest zapleczem wykwalifikowanych pracowników, pozwoli na dalsze dostarczanie naszym klientom innowacyjnnych produktów wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie?, powiedział Stephane Vedie, prezes i CEO Varroc Lighting Systems.

Nowa fabryka wybudowana zgodnie z koncepcją Przemysł 4.0 spełnia najwyższe standardy w logistyce produkcji, automatyzacji i bezpieczeństwie. Całkowita powierzchnia zakładu wyposażonego w maszyny wtryskowe, lakiernię, napylarki do metalizowania i linie montażowe to 25 000 m kw. W nowym zakładzie będą produkowane wszelkiego typu lampy przednie, a roczna wydajność produkcyjna to 3 600 000 sztuk.

?Nowy zakład został zaprojektowany tak, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności, pozwalając jednocześnie na elastyczność i zmienność produkcji. Połączenie najnowocześniejszych technologii z architektoniczną aranżacją przestrzeni fabrycznej to możliwość dopasowania do nowych zamówień i rosnącego potencjału całej firmy?, skomentował Kristijan Fiket, wiceprezes Europe Business Units w Varroc Lighting Systems.

Jedną z największych innowacji w nowym zakładzie jest tzw. Wirtualna Fabryka, która została opracowana przez inżynierów Varroc. Program ten pozwoli wzmocnić system komunikacji online w procesie produkcji, w czasie rzeczywistym.

Do końca roku w nowej fabryce powstanie ponad 350 nowych miejsc pracy. Poza stanowiskami produkcyjnymi firma szuka ekspertów z wyższym wykształceniem technicznym i osób, które chcą się rozwijać zawodowo w obszarze technicznym.

?Mamy przewagę wynikającą z faktu, że miasto Lublin i cały region historycznie były ośrodkiem przemysłu motoryzacyjnego, dzięki czemu dostępne są tu wykwalifikowane i doświadczone kadry. To także świetna okazja do doskonalenia umiejętności technicznych dla potencjalnych i obecnych pracowników produkcji?,powiedziała Monika Delegos, HR Manager w Varroc Lighting Systems.


VARROC LIGHTING SYSTEMS