UVD Robots przekazuje szkołom w USA największą flotę robotów dezynfekujących

37 robotów odegra kluczową rolę w powrocie do szkół uczniów z Nowego Meksyku, ciężko doświadczonego przez pandemię COVID.

Okręgowa rada szkolnictwa Gallup McKinley County Schools (GMCS) w Nowym Meksyku wybrała firmę Blue Ocean Robotics, producenta autonomicznego robota dezynfekującego UVD Robots wyposażonego w technologię UV-C, na dostawcę 37 robotów UVD Robots, które zostaną wykorzystane w okręgowych placówkach szkolnych do zwalczania koronawirusa i innych chorób zakaźnych.

„COVID zebrał ogromne żniwo wśród mieszkańców naszego okręgu. Naszym głównym celem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa naszym uczniom i personelowi oraz opracowanie planu możliwie najbezpieczniejszego powrotu do szkół – powiedział Michael Hyatt, główny inspektor Gallup McKinley. – Poszukiwaliśmy zakrojonego na szeroką skalę, długoterminowego rozwiązania w zakresie dezynfekcji, które w najbliższych latach pozwoliłoby na dezynfekowanie zarówno powierzchni, jak i powietrza w naszych placówkach, a tym samym zwalczenie COVID, wirusów wywołujących przeziębienie, grypę i inne choroby zakaźne”.

Okręg GMCS obejmuje szereg obszarów wiejskich borykających się z problemami infrastrukturalnymi powodującymi, że nauczanie zdalne staje się problematyczne, a około 1500 uczniów nie posiada domowego łącza internetowego. W okręgu jest również wielu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, którzy lepsze wyniki uzyskują, ucząc się w trybie stacjonarnym.

„W przeciwieństwie do stacjonarnych robotów dezynfekujących robot UVD Robot jest rozwiązaniem w pełni autonomicznym. Do usuwania wirusów i bakterii z powierzchni i powietrza wykorzystuje technologię UV-C, dzięki której unicestwia 99,99 procent mikroorganizmów znajdujących się w każdym dezynfekowanym pomieszczeniu w zaledwie 10 minut” – powiedział Claus Risager, dyrektor generalny Blue Ocean Robotics.

„Robota UVD Robots wybraliśmy po niezwykle wnikliwej analizie wielu typów robotów dezynfekujących – powiedział Hyatt. – Robot UVD spełnia wszystkie nasze wymagania, w tym te dotyczące doskonałości technicznej, skuteczności działania, jakości pracy, wsparcia technicznego i konserwacji oraz ogólnych kosztów eksploatacji”.

„Mamy zaszczyt ogłosić najszersze w historii wykorzystanie autonomicznych robotów dezynfekujących w amerykańskim okręgu szkolnym – powiedział Per Juul Nielsen, dyrektor generalny UVD Robots. – Jesteśmy niezwykle dumni z nawiązania z GMCS współpracy na rzecz walki z COVID, dzięki której w okręgu szkolnym zastosowany zostanie poziom dezynfekcji stosowany w placówkach szpitalnych”.


UVD Robots