UR3

Ultra elastyczny model UR3 firmy Universal Robots zapewnia wysoką precyzję w mniejszych środowiskach roboczych. Blatowy robot UR3 może modulować obciążenia do 3 kg, dostarczając wartość placówkom naukowym, farmaceutycznym, rolniczym, elektronicznym oraz technologicznym. Zadania, w których specjalizuje się UR3, to: montaż niewielkich przedmiotów, klejenie, przykręcanie, obsługa narzędzi, lutowanie i malowanie.
UR3 przeznaczony jest do pracy w środowiskach o zasięgu do 500 mm, dzięki czemu może być stosowany w ograniczonych przestrzeniach oraz zapewnia wartość dodaną praktycznie w każdym środowisku roboczym. Model UR3 jest wyposażony w technologię InfiniteSpin™ na ostatnim przegubie, co umożliwia wykonywanie zadań wkręcania bez konieczności dodawania kolejnych urządzeń.
Operatorzy bez doświadczenia w programowaniu mogą szybko skonfigurować i obsługiwać robota UR przy użyciu intuicyjnej wizualizacji 3D. Wystarczy przesunąć ramię robotyczne do pożądanych punktów orientacyjnych lub skorzystać z klawiszy strzałek na łatwym w użyciu tablecie dotykowym.
UR3 jest współpracujący i bezpieczny oraz, podobnie jak inne współpracujące roboty Universal Robots, oferuje jeden z najkrótszych okresów zwrotu z inwestycji w branży, wynoszący średnio 195 dni.
Robot UR3 został zbudowany przy użyciu tej samej sprawdzonej technologii co modele UR5 i UR10.