Uczestnicy Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha z wizytą w Wojskowej Akademii Technicznej

  W ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha organizowane są dla uczestników programu liczne wykłady i warsztaty kreatywne, prowadzone przez wykładowców i studentów wyższych uczelni technicznych. W tym roku zaproponowaliśmy gimnazjalistom wyjątkowe zajęcia w Wojskowej Akademii Technicznej. Współorganizatorem tego wydarzenia była firma Bosch Rexroth
  Warsztaty składały się z dwóch części. Podczas pierwszej części, prowadzonej przez dr Jarosława Białego, reprezentującego firmę Bosch Rexroth, uczestnicy zajęć uczyli się jak zaprojektować hydrauliczny układ napędowy. Następnie, w grupach, mieli za zadanie samodzielne zbudować zaprojektowany wcześniej układ i sprawdzić jego działanie na stanowiskach dydaktycznych firmy Bosch Rexroth.
  Podczas drugiej części uczniowie zapoznali się z działaniem zdalnie sterowanych, bezzałogowych platform lądowych i mini?maszyn roboczych. Każdy z uczestników miał okazję podnieść pocisk rakietowy za pomocą wojskowego pojazdu, sterując padem do konsoli gier podłączonym do tabletu.
  Dodatkową atrakcją dla uczestników był konkurs z wiedzy wyniesionej z wykładu poprowadzonego w pierwszej części spotkania. Osoby, które najlepiej odpowiedziały na trzy konkursowe pytania otrzymały nagrody, ufundowane przez firmę Bosch Rexroth.
  Nauka naprawdę może być ciekawa!
  Źródło: Bosch Rexroth