Turck sp. z o.o. – Nowa seria kurtyn pomiarowych EZ-Array

Firma Banner, reprezentowana w Polsce przez firmę TURCK, zaprezentowała niedawno swój nowy produkt – dwuelementową świetlną kurtynę pomiarową EZ-Array.

Niewątpliwą zaletą kurtyn pomiarowych EZ-Array jest możliwość ich konfiguracji za pomocą przełączników umieszczonych na panelu przednim urządzenia lub zdalnie za pomocą przewodu TEACH – co eliminuje konieczność podłączania kurtyny do komputera PC. Oczywiście za pośrednictwem interfejsu ModBus RTU 485 wciąż istnieje możliwość programowania kurtyny pomiarowej za pośrednictwem komputera PC.

Cechą charakterystyczną jest rozdzielczość pomiarowa, która wynosi 5 mm lub nawet 2,5 mm (aplikacja detekcji krawędzi) przy zasięgu do 4 m z szybkim czasem odpowiedzi wahającym się od 2,8 do 26,5 ms, w zależności od wysokości kurtyny pomiarowej (od 150 do 1 800 mm).

Kurtyna pomiarowa EZ-Array oprócz interfejsu ModBus RTU 485, o którym już wspomniano, ma po dwa programowalne wyjścia: analogowe 4-20 mA lub 0-10 V, zależnie od wykonania, oraz tranzystorowe.

Aplikacje, dla których przeznaczone są kurtyny pomiarowe EZ-Array, to m.in.: system pomiarowy rozmiarów obiektów, przemysł drzewny, pomiar i kontrola profilu oraz kształtu, kontrola i pomiar przesunięcia krawędzi.

www.turck.pl