Turck sp. z o.o. ? Czujniki ultradźwiękowe

Czujniki ultradźwiękowe, odporne na środki agresywne chemicznie
W przypadku aplikacji pomiaru poziomu w zbiornikach wypełnionych medium, którego opary są agresywne chemicznie, nie można było dotąd stosować czujnika ultradźwiękowego, gdyż przetwornik fal ultradźwiękowych był narażony na destrukcyjne działanie środowiska.
Firma Banner opracowała rozwiązanie tego problemu, pokrywając zarówno przetwornik, jak i część czołową czujnika materiałem odpornym na środki agresywne chemicznie.
W takim wykonaniu dostępne są dwa typy obudów: T30U i QT50U. Czujniki w tych obudowach, wyposażone w dodatkową osłonę teflonową, mają parametry techniczne identyczne z analogicznymi modelami dotychczas dostępnymi bez niej. Jedyną różnicą jest niewielka zmiana zakresu detekcji ? T30U: 300 mm do 1,5 m; QT50U: 200 mm do 8 m ? oraz wymiarów ze względu na rozmiary osłony.
Czujniki ultradźwiękowe z osłoną teflonową znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wcześniej nie mogły być stosowane ze względu na agresywne chemicznie opary oddziaływujące na czujnik ultradźwiękowy, czyli m.in. w aplikacjach pomiaru poziomu medium agresywnego chemicznie.
 
www.turck.pl