TURCK – PresencePlus P4 GEO — nowoczesny system wizyjny w jednym czujniku

Systemy wizyjne należą do stosunkowo drogich urządzeń detekcji. Aplikacje, w których są stosowane, nie zawsze wykorzystują pełne możliwości kamery przemysłowej.

W takich przypadkach firma Banner poleca swój nowy, kompaktowy system wizyjny PresencePlus P4 GEO. Posiada on mniejszą rozdzielczość od wersji standardowej, przy czym jest również znacznie tańszy. W jednej niewielkiej i uszczelnionej obudowie (wymiary: 66,8×124,5×34,4 mm) mieści się cały system. Kamera nie potrzebuje do poprawnego działania zewnętrznego kontrolera, a szybkie i proste programowanie systemu odbywa się za pomocą zwykłego przycisku „Teach”. Kompaktowe wykonanie ułatwia proces instalacji, czyniąc go tak nieskomplikowanym jak w przypadku zwykłego czujnika.

Równocześnie kamera PresencePlus P4 GEO spełnia zaawansowane wymagania stawiane każdemu systemowi wizyjnemu. Posiada szeroki zestaw interfejsów (Ethernet, RS-232, konfigurowalne I/O, wyjście wideo NTSC) oraz zaawansowane techniki analizy obrazu.

Nowy system wizyjny PresencePlus P4 GEO polecany jest w aplikacjach wymagających zaawansowanej kontroli jakości i położenia, m.in. etykiet czy np. różnego typu części w procesie montażu.

www.turck.pl