Turck – Nowe moduły dla PROFIBUS-DP z rozbudowaną diagnostyką i IP67

Firma Turck posiada szeroką ofertę zdalnych stacji I/O dla PROFIBUS-DP w wykonaniu w IP67. Wśród nich pojawiła się nowa grupa modułów ? FXDP posiadających certyfikat, który dopuszcza je do pracy w strefie 2 zagrożenia wybuchem.

 Moduły zostały wyposażone w możliwość konfiguracji dla każdego kanału z osobna oraz rozszerzoną diagnostykę. Umożliwia to szybkie rozpoznawanie błędów, nim te staną się przyczyną kolejnych stanów awaryjnych. Moduły FXDP umożliwiają odczyt stanu z maksymalnie 16 2- lub 3-przewodowych czujników typu PNP lub wysterowanie do 16 urządzeń obiektowych.

Możliwa jest kontrola zasilania czujników w kanałach wejściowych oraz kontrola zwarcia w kanałach wyjściowych. Diagnostyka dla każdego kanału jest sygnalizowana przez diody LED.

Wybrane typy serii zostały wyposażone również w możliwość konfiguracji rodzaju pracy każdego kanału. W zależności od potrzeb danej aplikacji wszystkie 16 kanałów można swobodnie konfigurować jako wejście lub wyjście. Istnieje również możliwość kontroli odseparowanych napięć zasilania i obciążenia. Ta funkcja umożliwia np. wyłączenie napięcia na kanałach wyjściowych bez zakłócenia pracy kanałów wejściowych.

www.turck.pl