TURCK – Czujniki pojazdów nowej serii S18M

Czujniki nowej serii S18M są nowatorskim i oryginalnym rozwiązaniem w dziedzinie detekcji obiektów ferromagnetycznych, w szczególności obiektów o stosunkowo dużych rozmiarach (np. samochodów).

 Działają one w oparciu o zmiany oporności magnetycznej, które powodowane są przez ferromagnetyczne obiekty pojawiające się w przestrzeni w zasięgu czujnika. Równocześnie zintegrowane i odporne mechanicznie czujniki serii S18M są skuteczniejszą i prostszą w zastosowaniu alternatywą dla starszych technologii opierających się na detekcji pól indukcyjnych.

Montaż czujnika jest niezwykle prosty. Dostępne są do wyboru dwa rodzaje montażu: naziemny i podziemny, natomiast kompaktowe wykonanie czujnika powoduje, że niepotrzebny jest dodatkowy kontroler. Co więcej czujnik posiadazintegrowaną pamięć stałą i zapisuje w niej stan otoczenia, w stosunku do którego prowadzi detekcję zachodzących zmian.

Uwzględnienie już na etapach projektowych destabilizującego wpływu efektów wahań temperaturowych oraz zmiennych pól magnetycznych przyczynia się do uzyskania większej niezawodności urządzenia.

Nowe czujniki serii S18M są doskonałym wyborem dla aplikacji w myjniach samochodowych, do sterowania zamykaniem/otwieraniem drzwi pojazdów samochodowych lub w przypadku innych wymagających detekcji dużych obiektów ferromagnetycznych.

 www.turck.pl