TOP 5 najpopularniejszych artykułów 2022 roku

RAPORT: Rynek cobotów przemysłowych w Polsce

Automatyzacja procesu produkcji, w tym wykonywanie poszczególnych zadań przez roboty i coboty, stają się standardem. Niegdyś robotyzacja produkcji oznaczała dużą i kosztowną inwestycję. Obecnie na rynku jest duży wybór urządzeń: lepszych, łatwiejszych w obsłudze i bardziej bezpiecznych dla człowieka. Mogą one być stosowane także w mniejszych zakładach przemysłowych.

Roboty współpracujące ? trzy fazy projektu wdrożenia w zakładzie produkcyjnym

Roboty współpracujące zapewniają korzyści firmom produkcyjnym, jednak firmy te muszą najpierw dokładnie zapoznać się z tymi urządzeniami, a następnie odpowiednio je wdrożyć w swoich zakładach.

Czynniki brane pod uwagę przy projektowaniu systemów HMI/SCADA

Podczas projektowania systemów HMI/SCADA istnieje potrzeba analizy możliwości użytkowników, poziomu umiejętności, planów na przyszłość, potrzeb interesariuszy oraz innych elementów. W tym artykule znajdziesz porady integratora systemu i odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące integracji i projektowania systemów SCADA.

Wykorzystywanie przetwarzania danych na krawędzi sieci w przemysłowych aplikacjach AIoT

Aplikacje technologii sztucznej inteligencji (AI) w Przemysłowym Internecie Rzeczy (IIoT) oraz przetwarzanie danych na krawędzi sieci (edge computing) przynoszą firmom przemysłowym korzyści w postaci podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym oraz bardziej inteligentnych działań na obiektach w terenie. Artykuł przedstawia porady na temat doboru komputerów brzegowych oraz narzędzi do tworzenia aplikacji programowych Sztucznej Inteligencji Rzeczy (AIoT).

Cyberbezpieczeństwo w systemach technologii operacyjnej, wykorzystujących technologię informatyczną

Strategie technologii informatycznej mogą pomóc w zwalczaniu luk w zabezpieczeniach i zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa oraz we wdrożeniu solidnego programu cyberbezpieczeństwa dla zastosowań technologii operacyjnej w przemysłowych systemach sterowania, jednostkach RTU oraz systemach SCADA. Ma to duże znaczenie w obecnej sytuacji, gdy wdrożenia technologii Przemysłowego Internetu Rzeczy są coraz powszechniejsze.