Inteligentny system drukowania i naklejania etykiet

Markem-Imaje przedstawia eTouch-S - inteligentne rozwiązanie do drukowania i naklejania etykiet.

Aplikator eTouch-S z wbudowaną sztuczną inteligencją to przełomowe rozwiązanie w systemach druku i etykietowania.

Firma Markem-Imaje wprowadziła na rynek inteligentny system drukowania i naklejania etykiet – eTouch-S, rozszerzając tym samym bogate portfolio kompleksowych rozwiązań w zakresie identyfikacji produktów w łańcuchu dostaw.

Aplikator eTouch-S jest najnowszym rozwiązaniem w serii systemów drukująco-etykietujących 2200, ma zastrzeżoną konstrukcję i wykorzystuje opatentowaną technologię. Firma opracowała eTouch-S od podstaw w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na rozwiązania zmniejszające wpływ na środowisko. eTouch-S wyeliminował potrzebę stosowania zakładowego sprężonego powietrza (tradycyjnie wykorzystywanego do działania aplikatów), nie pogarszając przy tym stopnia identyfikowalności opakowań zbiorczych w łańcuchu dostaw i nie zwiększając ryzyka nałożenia kar przez sprzedawców za błędnie oznakowane, zwrócone opakowania.

Prędkość, wydajność i bezpieczeństwo etykietowania

Aplikator eTouch-S umożliwia etykietowanie opakowań z prędkością ponad 150 szt. na minutę –  wykorzystuje wiodącą na rynku innowację firmy Markem-Imaje, łącząc wyjątkową wydajność z najwyższym poziomem bezpieczeństwa eksploatacji. Zgodny z normami bezpieczeństwa EN415-10, eTouch-S zapewnia w pełni niezakłóconą pracę bez konieczności stosowania dodatkowych środków bezpieczeństwa, niezależnie od rodzaju aplikacji i ograniczeń instalacyjnych.

Innowacyjny eTouch-S ma wbudowaną sztuczną inteligencję, aby zapewnić, że etykiety są nakładane zgodnie z rygorystycznymi standardami na każdym opakowaniu, przy najwyższych prędkościach produkcji. Unikalna technologia SoftTouch aplikatora zapewnia pełną kontrolę ruchu i monitoring aplikacji, a także wykrywanie opakowania, dzięki czemu aplikacja etykiety odbywa się bez zbędnej siły. Technologia SoftTouch umożliwia także automatyczne wykrywanie odchyleń w położeniu opakowania. Opcjonalny zaawansowany czujnik wyzwalania (ATS) zapewnia możliwość etykietowania opakowań ze zmiennymi odległościami i prędkościami, przy zachowaniu stałej pozycji etykiety i bez konieczności interwencji operatorów lub skomplikowanej integracji linii.

Technologia SoftTouch automatycznie wykrywa odchylenia w położeniu opakowania.

?eTouch-S to naprawdę inteligentny, wydajny system drukowania i aplikowania? ? powiedział Mike Kirk, Marketing Manager produktów Print and Apply w firmie Markem-Imaje.

?To rewolucja dla klientów poszukujących rozwiązania, które jest wyjątkowo bezpieczne, błyskawiczne, niezwykle trwałe i proste w obsłudze, a jednocześnie skraca czas przestojów. Aplikator eTouch-S jest idealny dla każdej firmy, która chce być w pełni zgodna ze standardami etykietowania, jednocześnie eliminując potrzebę regulowania wydajności produkcji, wprowadzania zmian w istniejących metodach produkcji lub kosztownej dodatkowej kontroli opakowań.?

Firma Markem-Imaje opracowała nowy sterownik hybrydowy, który zapewnia w eTouch-S połączenie wysokiej precyzji ruchu i wbudowanego bezpieczeństwa sprzętowego, aby wyeliminować potrzebę stosowania dodatkowych środków bezpieczeństwa nawet przy dużej prędkości.

Zaprojektowany z myślą o niezawodności, eTouch-S drastycznie zmniejsza wymagania w zakresie konserwacji dzięki minimalnej liczbie ruchomych części. Wydajna konstrukcja pozwala na niższe prędkości druku przy większej przepustowości, niezależnie od złożoności danych lub zawartości etykiety, zmniejszając obciążenie maszyny i zużycie części, w konsekwencji obniżając całkowity koszt posiadania.

Wygodę obsługi zapewnia opcjonalny interfejs produkcyjny 2200.

Dzięki doskonałości tego innowacyjnego rozwiązania i jego szerokim możliwościom rozwiązującym liczne problemy związane z etykietowaniem, eTouch-S zdobył nagrodę PPMA 2022 za ?Innowację w maszynach pakujących?. Jurorzy branżowi PPMA Group powiedzieli: ?Rozwiązanie Markem-Imaje zrobiło na nas wrażenie, ponieważ spełnia wszystkie kryteria- oszczędność kosztów, produktywność, bezpieczeństwo, innowacyjność i efektywność?.

e Touch-S zawiera wszystkie ulepszone funkcje serii 2200 firmy Markem-Imaje, dzięki czemu całe rozwiązanie jest niezwykle łatwe w użyciu, wydajne i niezawodne. Wszystkie modele serii 2200 oferują intuicyjny interfejs użytkownika i proste prowadzenie nośników, umożliwiając operatorom uzupełnianie rolek etykiet i taśm w mniej niż 40 sekund. Wbudowana funkcja automatycznej zmiany/ tandemu oznacza, że w przypadku wyłączenia jednej drukarki serii 2200, druga etykieciarka natychmiast przejmie zadanie druku, eliminując przestoje związane ze zmianą nośników.

Zobacz video nt. aplikatora eTouch-S Markem-Imaje

Coleman International Sp. z o. o.
Ul. Glebowa 10
02-988 Warszawa
www.coleman.pl; biuro@coleman.pl
tel. +48 725 004005

Obserwuj nasz profil na LinkedIn